Zamknij
REKLAMA

Konsultacje nad nową ofertą edukacyjną

13:23, 11.01.2019 | Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA
Skomentuj
fot. Starostwo Powiatowe w Pile

Powiat Pilski przygotował ofertę edukacyjną na rok szkolny 2019/2020 i podobnie jak przed rokiem, przedstawił ją pracodawcom, samorządowcom  i dyrektorom szkół. Teraz ich uwagi zostaną uwzględnione, a pełna oferta przedstawiona zostanie absolwentom szkół podstawowych i ostatnich klas gimnazjów 16 lutego podczas Pilskich Targów Edukacyjnych.  

- Przygotowaliśmy taką ofertę edukacyjną, by jak najlepiej spełniała oczekiwania młodzieży, jak i pracodawców. Dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych przygotowaliśmy taką sama liczbę oddziałów, dla nikogo miejsca nie zabraknie - zapewniła uczestników spotkania, które odbyło się 9 stycznia w MDK "Iskra" w Pile, Łucja Zielińska, dyrektor Wydziału Oświaty w Starostwie Powiatowym w Pile.

Uczniowie mają duży wybór nauki zawodów, od informatyków, mechatroników, ekonomistów, technologów żywienia, po kucharzy, specjalistów hotelarstwa, turystki, projektantów ogrodów i wnętrz. Bogata jest również oferta zawodów branży budowlanej. Prowadzony będzie także nabór do klasy policyjnej i o profilu strażackim.  

We wszystkich szkołach uczniom zostanie zapewniona nauk języka angielskiego i drugiego języka obcego, wśród których dominuje język niemiecki

Jak ważne są konsultacje dotyczące oferty edukacyjnej, zaznaczył wicestarosta pilski Arkadiusz Kubich.

- Rynek pracy ciągle się zmienia, jest wymagający. Dlatego tak ważne jest odpowiednie kształcenie młodzieży, by   po ukończeniu naszych placówek z powodzeniem mogła realizować swoje plany zawodowe.

Uczestnicy spotkania wypełnili ankiety, w których wpisali swoje uwagi i opinie. Będą one teraz analizowane i uwzględnione w ofercie dla młodzieży.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

Tegoroczny absolwentTegoroczny absolwent

3 1

A jaka oferta edukacyjna dla nas w szkole w Nieżychowie? Dlaczego obiekt w pelni wyposażony w maszyny i urządzenia i gotowy do pracy w tej chwili stoi opustoszały? Nie wszyscy moga i chcą dojeżdżać do szkół w Pile. 20:08, 11.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone