Zamknij
REKLAMA

Przywrócili pamięć o naszych przodkach

13:42, 21.03.2019 | Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA
Skomentuj

"Wieczna chwała i pamięć naszym bohaterskim przodkom, którzy swą postawą w latach 1918-1919 dowiedli, że ziemia pilska należy do Polski. W 100. rocznicę odzyskania niepodległości i 100. rocznicę Powstania Wielkopolskiego. Mieszkańcy Powiatu Pilskiego" - taki napis widnieje na tablicy pamiątkowej, którą 20 marca w samo południe odsłonięto na ścianie Biura Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile.

Odsłonięcie tablicy zwieńczyło powiatowe obchody rocznic 100-lecia Powstania Wielkopolskiego i niepodległości Polski.

- Chciałbym przede wszystkim podziękować mieszkańcom gmin naszego powiatu. To oni sprawili, że te obchody były tak uroczyste. Nie było bowiem takiego wydarzenia, które by nie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Wszystkim przyświecał jeden cel: oddanie hołdu naszym przodkom walczącym o niepodległość – mówił odsłaniając tablicę starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Podczas uroczystości rozwiązano także Powiatowy Komitet Honorowy Obchodów 100. Rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego i Odzyskania Niepodległości. Jego członkowie zostali uhonorowani listami gratulacyjnymi oraz pamiątkowym albumem o Powstańcach Wielkopolskich.

- Komitet spełnił swoją rolę. Przywróciliśmy pamięć o naszych przodkach. Pamięć o przeszłości jest potrzebna nie tylko młodzieży, ale także nam starszym. Musimy pamiętać, czym jest wolność i że ona nie jest nam dana raz na zawsze – powiedział wiceprzewodniczący komitetu Jan Ryszard Garbarczyk, prezes Koła nr 9 im. Teofila Spychały Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone