Zamknij
REKLAMA

Milion złotych na promocję pilskich przedsiębiorców

10:58, 11.06.2019 | fp
REKLAMA
Skomentuj

10 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu popisano umowę między Zarządem Województwa Wielkopolskiego a Powiatem Pilskim na dofinansowanie projektu pod nazwą "Promocja Gospodarcza Powiatu Pilskiego", którego wartość wynosi ponad milion złotych.

Powiat Pilski otrzyma na ten cel 750 tys. zł ze środków pochodzących z WRPO na lata 2014-2012. Warto zaznaczyć, że w konkursie ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego wniosek Powiatu Pilskiego zajął pierwsze miejsce w województwie, bezpośrednio wyprzedzając wniosek złożony przez Prezydenta Miasta Poznań.

W imieniu władz Powiatu Pilskiego umowę podpisali starosta Eligiusz Komarowski i wicestarosta Arkadiusz Kubich.

- Kolejne unijne pieniądze trafią wprost do mieszkańców powiatu. Był to pierwszy konkurs ogłoszony na promocję gospodarczą dla samorządów, tym bardziej cieszymy się, że nasz projekt uzyskał tak wysoką ocenę, a tym samym tak ogromne dofinansowanie - mówi starosta Eligiusz Komarowski.

Projekt jest elementem szerszej wizji rozwoju Powiatu Pilskiego.

- Jesteśmy przekonani, że dzięki tym działaniom gminy z terenu powiatu pozyskają inwestorów zagranicznych, a przedsiębiorcy partnerów biznesowych. Wszystko to w przyszłości przełoży się na wzrost atrakcyjności inwestycyjnej naszego regionu - podsumowuje starosta.

W ramach projektu zostanie wdrożony i zrealizowany kompleksowy system rozwoju gospodarczego powiatu, który ma zwiększyć rozpoznawalność Powiatu Pilskiego jako miejsca atrakcyjnego i przyjaznego dla inwestorów i rozwoju biznesu. Projekt obejmie swoim zasięgiem dotknie przeszło 6 tysięcy przedsiębiorców, bo tylu działa na terenie regionu w branżach zaliczanych do tzw. inteligentnych specjalizacji Wielkopolski. Z tej puli blisko 60 skorzysta z oferowanych działań.

Realizacja projektu rozpocznie się we wrześniu 2019 roku. Zaplanowano m.in. branche biznesowe połączone ze szkoleniami dla przedsiębiorców. Będą one okazją do zdobycia i rozwinięcia kontaktów biznesowych, a także do skorzystania ze wskazówek fachowców, jak wprowadzić swoje produkty, czy usługi na rynki zagraniczne. Przedsiębiorcy wezmą też udział w branżowych targach w USA oraz Niemczech, a Powiat Pilski sfinansuje wszystkie koszty związane z wyjazdem na targi i utworzeniem stoisk wystawienniczych. Warsztaty skierowane wprost do pracowników urzędów gmin obejmą tematykę z zakresu pozyskiwania inwestorów gospodarczych i przygotowywania ofert inwestycyjnych. Elementem projektu jest także utworzenie platformy inwestycyjnej, na której przedsiębiorcy, ale i gminy, będą mogli zamieszczać i na bieżąco aktualizować swoje oferty inwestycyjne. Ponadto wydane zostaną w różnych językach materiały promocyjne, które wpłyną na rozpoznawalność marki powiatu pilskiego jako regionu gospodarczo atrakcyjnego.

Projekt potrwa blisko 3 lata. Rekrutacja przedsiębiorców ruszy we wrześniu.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone