Zamknij
REKLAMA

Powiat zadebiutował z półkoloniami. Było gwarno!

12:01, 14.07.2019 | Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA
Skomentuj
fot. Starostwo Powiatowe w Pile

Z inicjatywy starosty Eligiusza Komarowskiego po raz pierwszy w historii powiatu pilskiego w Młodzieżowym Domu Kultury "Iskra" w Pile zorganizowano półkolonie. Uczestniczyły w nich dzieci w wieku od 7 do 12 lat.

- Odbyły się w sumie dwa tygodniowe turnusy. Koszty nie były wysokie, a dzieci miały zapewnione wyżywienie i opiekę od 8. rano do godziny 16. W tym czasie miały również bogato wypełniony czas zajęć. To debiut Powiatu jeśli chodzi o zorganizowanie półkolonii. Widząc zainteresowanie rodziców i zadowolenie dzieci, nie mam wątpliwości, że był on udany - mówi starosta.

Koloniści nie tylko uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli MDK, ale również w licznych wycieczkach, które miały walor edukacyjno-poznawczy. Odwiedziły Szkołę Policji, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej i Komendę Powiatową Policji w Pile. Były w kinie, grali w kręgle, pojechali na Lawendowy Len, znajdujący się pod Piłą, gdzie posmakowały lawendowej lemoniady.

Były także z wizytą w Starostwie Powiatowym w Pile. Najpierw podzieliły się ze starostą Eligiuszem Komarowskim swoimi wrażeniami, potem zwiedzili schron znajdujący się w podziemiach budynku, a na koniec poznały nową ścieżkę edukacyjną, wybudowaną nieopodal Starostwa, przy wejściu na pilską Wyspę. Ścieżka powstała w ramach projektu „Eko-Edukacja w powiecie pilskim”, realizowanego przez Powiat Pilski wspólnie z Nadleśnictwem Zdrojowa Góra i Nadleśnictwem Kaczory. Na ten projekt Powiat zdobył unijne dofinansowanie w wysokości prawie 1,2 mln zł, przy całkowitej jego wartości ponad 1,7 mln zł.

Ścieżka edukacyjna urządzona jest w bardzo atrakcyjny sposób. Znajduje się tam m.in. tablica edukacyjna z modułem dźwiękowym, stoją liczne ławki oraz stół z motywami graficznymi, dzięki którym można poznać bogactwo przyrody powiatu pilskiego.

Lekcję dla dzieci poprowadził nauczyciel chemii w ILO w Pile Tomasz Wołowiec, który przy okazji edukował dzieci na temat segregacji odpadów.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone