Zamknij
REKLAMA

Architekci szukają inspiracji w gminach powiatu pilskiego

08:35, 11.06.2021 | f.
Skomentuj fot. Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA

Wicestarosta pilski Arkadiusz Kubich w imieniu władz Powiatu Pilskiego powitał grupę uczestników ogólnopolskiego seminarium szkoleniowego "Zieleń- Architektura-Krajobraz", którzy 10 czerwca rozpoczęli wycieczkę w naszym regionie. Seminarium odbywa się pod hasłem "Ogrodowe Perły Noteci", a biorą w nim udział architekci krajobrazu, urbaniści, projektanci, konserwatorzy zabytków.

- Gminy powiatu pilskiego są zielone, bogate w lasy, jeziora, rzeki oraz obiekty, zarówno zabytkowe, jak i współczesne, ciekawie zagospodarowane i wkomponowane w krajobraz. Na pewno to wszystko będzie dla was inspiracją. Życzę wam wielu wrażeń i jak najlepszych przeżyć - powiedział do gości wicestarosta.

Uczestnicy seminarium zaplanowali odwiedziny ciekawych miejsc: zespołów zamkowo-parkowych, parków, ogrodów, ciekawie zagospodarowanej przestrzeni publicznej z wykorzystaniem zielonej architektury, cmentarzy, zabytków przyrody, miejsc pamięci.

Swój rajd po regionie rozpoczęli w Pile, stolicy powiatu pilskiego. Odwiedzą również inne gminy naszego powiatu: w Łobżenicy np. Górkę Klasztorną, aby zobaczyć zagospodarowany teren wokół Sanktuarium, zawitają także do Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią w gminie Wyrzysk.

W planie jest również Miasteczko Krajeńskie i grób Michała Drzymały z cmentarzem umiejscowionym w krajobrazie wzgórz morenowych i Doliny Środkowej Noteci, a także zabytkowy dworek w Grabównie jako przykład adaptacji klasycystycznego dworu na cele hotelowe i gastronomiczne.

Będą podążać szlakiem malowniczych i inspirujących miejsc wzdłuż Doliny Noteci, także w powiecie złotowskim i czarnkowsko-trzcianeckim.

- Interesuje nas zagospodarowanie miejskiej przestrzeni, pomników przyrody, naturalnych akwenów, pomników pamięci, zabytkowej architektury i pod tym kątem będziemy zbierać doświadczenie - powiedziała jedna z uczestniczek seminarium, która przyjechał aż z Ziębic z województwa dolnośląskiego.

 

(f.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%