Zamknij
REKLAMA

Pasjonuje ją historia. Sukces Małgosi Ramusiewicz

14:55, 14.03.2018 | SP Wysoka
REKLAMA
Skomentuj

W roku szkolnym 2017/2018 odbył się Wojewódzki Konkurs Historyczny organizowany przez Kuratora Oświaty w Poznaniu.

Przebiegał on w trzech etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się uczniowie, którzy uzyskali na etapie rejonowym minimum 75% punktów. Taką kwalifikację uzyskała Małgorzata Ramusiewicz, uczennica drugiej klasy gimnazjalnej szkoły w Wysokiej.

W etapie wojewódzkim w Poznaniu uczestniczyło 116 uczniów ze szkół z terenu województwa wielkopolskiego. Ich zadaniem było rozwiązanie testu w ciągu 90 minut. W ten właśnie sposób laureatką Wojewódzkiego Konkursu Historycznego została Małgosia Ramusiewicz.

Wojewódzkie konkursy przedmiotowe są jedyną szansą na wyłowienie szkolnych perełek. Tu liczą się nie tylko zdolności, ale przede wszystkim intensywna i systematyczna praca. Na przygotowania do konkursu uczennica poświęcała każdą wolną chwilę. Jednak bez zaangażowania nauczycielki historii Joanny Skałeckiej, sukces Gosi nie byłby możliwy. To dzięki jej wsparciu, cennym wskazówkom , godzinom poświęconym na wyjaśnianie zawiłości dziejów ,a także okazanej życzliwości i serdecznemu usposobieniu dziś możemy cieszyć się uzyskanym tytułem laureata.

Małgosia to zwyczajna, spokojna, taktowna i zawsze uśmiechnięta nastolatka. Czyta książki, podróżuje, gotuje. Dla rówieśników i nie tylko stanowi wzór godny naśladowania. Mimo iż dziś zainteresowania humanistyczne nie cieszą się szczególną popularnością, a historię uważa się za relikt przeszłości albo za suche fakty, to właśnie ta dziedzina szczególnie ją zafascynowała.

Pasję do historii zaszczepił w niej tata Michał, który od zawsze czytał córce książki historyczne, opowiadał o ludziach walczących o Ojczyznę i wolność.

Małgosia stale poszerza swą wiedzę, uczestniczy w projektach szkolnych, a w roku szkolnym 2016/2017 w innowacji pedagogicznej, w której kluczową część stanowiła wystawa ukazująca naszą gminę od pradziejów po dzień dzisiejszy. To wszystko potrafiła pogodzić z przygotowaniami do kolejnych etapów  konkursu.

Jako laureatka konkursu przedmiotowego na szczeblu wojewódzkim Małgosia nie musi martwić się o przyjęcie do wybranej szkoły średniej.

(SP Wysoka)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

JolaJola

2 0

Małgosiu, wielkie gratulacje dla Ciebie i Tatusia. 14:49, 16.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

STEFAN STEFAN

2 0

Gratulacje, także dla rodziców. 15:30, 16.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone