Zamknij
REKLAMA

Kamizelki zamiast mandatów

13:13, 13.02.2018 | fp
REKLAMA
Skomentuj

- Zaczęło się od tego, że coraz więcej kierowców skarżyło się na pieszych, którzy poruszali się po drogach na terenie gminy bez elementów odblaskowych. Urząd zakupił więc kamizelki odblaskowe i przekazał je miejscowej policji. Policjanci zaś wymyślili niecodzienny sposób "karania" nieoświetlonych piechurów - mówi burmistrz Wysokiej Marek Madej.

- Rzeczywiście, postanowiliśmy wykorzystać kamizelki w nietypowy sposób - przyznaje asp. Mirosław Gondek, kierownik Komisariatu Policji w Wysokiej. - Najwięcej skarg było na pracowników zakładu Hjort Knudsen, przede wszystkim z Ukrainy, którzy o zmroku chodzili bez odblasków drogą krajową nr 190. Gdy trafiliśmy na taką osobę poza terenem zabudowanym, zamiast mandatu wręczaliśmy kamizelkę, pieszy zakładał ją przy policjantach i życzyliśmy mu szerokiej drogi. Ideą akcji jest wyposażenie niechronionych uczestników ruchu drogowego w kamizelki odblaskowe, bo to niewspółmiernie zwiększa ich bezpieczeństwo. Nie traktujemy tego jako represję, lecz z przymrużeniem oka i ludzie odbierają to sympatycznie. Oczywiście, jeśli trafią się "recydywiści", wtedy już otrzymują mandat, ale kamizelkę również.

- Mam informację z Komendy Powiatowej Policji, że nasza gmina przoduje jeśli chodzi o pieszych stosujących elementy odblaskowe. To na pewno także efekt tej akcji - dodaje burmistrz Marek Madej.

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

kierowca kierowca

5 1

Brawo Panie Marku , fakt jadąc drogą 190 często spotyka się osoby bez odblasków , gdy jest ciemno i z przeciwka jedzie auto , o wypadek nie jest trudno......
Brawo też dla Policji która przypomniała sobie do czego została powołana, pomoc mieszkańcom właśnie w taki sposób , BRAVO WY!!!!! I nie zapominajcie o tym 13:43, 13.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

W.MałaW.Mała

1 2

Nasz Burmistrz jest najlepszy 14:52, 27.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone