Zamknij
REKLAMA

Białe Wilczki biwakowały w Funce

16:25, 12.06.2018 | Anna Muszyńska
REKLAMA
Skomentuj

8. Gromada Zuchów "Białe Wilczki", działająca przy Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku, wyruszyła na biwak do kaszubskiej Funki.

Zuchy po wysłuchaniu zasad obowiązujących podczas wypoczynku zakwaterowały się w domkach. Po obiedzie spotkały się z ornitologiem. Dowiedziały się wielu ciekawych informacji o ptakach, a potem każdy otrzymał lornetkę i mógł je obserwować. Następnie dzieci tropiły ślady zwierząt, a potem pełne wrażeń udały się na kolację. Na terenie ośrodka bawiły się  w chowanego, a wieczorem odbyło się ognisko, na którym śpiewano piosenki.

Nazajutrz po śniadaniu zuchy wypłynęły w rejs po jezierze. Każdy trzymał ster, linę lub wiosłował. Potem nastąpiła chwila relaksu na pomoście. Po obiedzie na dzieci czekało kolejne wyzwanie - wikliniarstwo. Każdy miał okazję wypleść z wikliny serce lub wianek. Następnie dzieci udały się do sali, w której odbywały się zajęcia plastyczne. Każdy wykonał bransoletkę metodą filcowania. Były to trudne warsztaty, ale poradziły sobie z nimi świetnie. Po kolacji zaś wybrały się na dyskotekę.

Trzeci dzień szybko upłynął na porządkowaniu domków, podsumowaniu biwaku i ostatnim spacerze nad jezioro. W godzinach popołudniowych gromada wróciła do Wyrzyska.

Wspomnienia z biwaku na pewno zostaną na długo w pamięci dzieci, bo wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że "dobrze zuchem być!".

(Anna Muszyńska)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone