Zamknij
REKLAMA

Falmierowo przystąpiło do śpiewania hymnu

14:11, 12.10.2018 | fp
REKLAMA
Skomentuj

Chór złożony z 77 uczniów Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Falmierowie wziął udział w Ogólnopolskim Konkursie "Do Hymnu".

Konkurs został  zorganizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Wieloletniego Programu Rządowego "Niepodległa".

Do konkursu zgłosiło się ponad pięćset pięćdziesiąt szkół podstawowych, z których wytypowano trzysta spełniających odpowiednie warunki. Szkoła w Falmierowie znalazła się w gronie 300 szkół podstawowych z całej Polski. Uczniowie w obecności fachowego jury konkursowego, które dokonało rejestracji dźwięku i obrazu, żywiołowo wykonali a capella (bez podkładu muzycznego, na żywo i z pamięci) hymn Polski oraz dwie pieśni hymniczne: "Rotę" i "Boże, coś Polskę". Po przesłuchaniu profesorowie muzyki podziękowali za świetne przygotowanie placówki do konkursu, a także uczniów do występu, których przygotowała mgr Halina Urban.  

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 20 listopada br. Jury centralne oceni występy szkół, które osiągnęły najwyższą punktację, wskaże laureatów, a także przyzna wyróżnienia dla placówek w każdym województwie z wyłączeniem tych, w których szkoły zostały laureatami na poziomie ogólnopolskim.

W Falmierowie z niecierpliwością czekają na tę chwilę.

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone