Puchar Kierownika OSiR Wyrzysk zdobyty!

08:37, 09.11.2018 OSiR Wyrzysk Aktualizacja: 08:49, 09.11.2018
Skomentuj fot. Eliasz Kusz fot. Eliasz Kusz

Osiem drużyn rywalizowało w III Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Kierownika OSiR Wyrzysk: Iskra Szamocin (Szamocin), Nawiedzone (Osiek nad Notecią), Odwieczny Problem (Ciechocinek), OSiR Wyrzysk Juniorki (Osiek nad Notecią), OSiR Wyrzysk Seniorki (Osiek nad Notecią), SP Szamocin (Szamocin), Special Space 4FUN Bydgoszcz (Bydgoszcz), Volley-mix (Gniezno).

Zgłoszone drużyny zostały podzielone na 2 grupy, w których rywalizowano systemem "każdy z każdym" do dwóch wygranych setów do 25 punktów. Rozgrywki fazy grupowej oraz spotkania o 7. miejsce i 5. miejsce zostały rozegrane na dwóch boiskach. Natomiast spotkania finałowe o 3. miejsce i 1. miejsce zostały rozegrane na głównym boisku. Spotkania w hali sportowej w Osieku nad Notecią sędziowali Sławomir Nowak i Wojciech Węgrzyn.

Wyniki grupy A:
Iskra Szamocin 2:0 Nawiedzone (25:13; 25:8)
Volley-mix 0:2 Odwieczny Problem (15:25; 22:25)
Nawiedzone 0:2 Odwieczny Problem (22:25; 25:27)
Iskra Szamocin 0:2 Volley-mix (19:25; 14:25)
Volley-mix 2:0 Nawiedzone (25:9; 25:10)
Odwieczny Problem 2:1 Iskra Szamocin (25:20; 17:25; 15:12)

Wyniki grupy B:
OSiR Wyrzysk Juniorki 0:2 OSiR Wyrzysk Seniorki (22:25; 24:26)
SP Szamocin 0:2 Special Space 4 FUN Bydgoszcz (15:25; 12:25)
OSiR Wyrzysk Seniorki 0:2 Special Space 4FUN Bydgoszcz (14:25; 16:25)
OSiR Wyrzysk Juniorki 2:1 SP Szamocin (27:25; 18:25; 15:11)
Special Space 4FUN Bydgoszcz 2:0 OSiR Wyrzysk Juniorki (25:15; 25:15)

Mecz o 7. miejsce:
Nawiedzone 0:2 SP Szamocin (20:25; 17:25)

Mecz o 5. miejsce:
Iskra Szamocin 2:0 OSiR Wyrzysk Juniorki (25:14; 25:14)

Mecz o 3. miejsce:
Volley-mix 2:0 OSiR Wyrzysk Seniorki (25:15; 25:19)

Mecz o 1. miejsce:
Odwieczny Problem 0:2 Special Space 4FUN Bydgoszcz (18:25; 15:25)

Miejsce VIII: Nawiedzone

W sumie w turnieju wzięły udział 53 zawodniczki. Rozegrano łącznie 16 spotkań oraz 34 sety, w których zdobyto 1480 punktów!

Siatkarskie zmagania na zakończeniu podsumowała Pani Kierownik OSiR Wyrzysk Beata Borowczak. Trzy najlepsze zespoły zostały nagrodzone pucharami, a wszystkie drużyny otrzymały dyplomy i medale.

Przypomnijmy, że w pierwszej edycji turnieju (2016) zwyciężył zespół Atomówek (Białośliwie), a w drugiej (2017) najlepszy okazał się ekipa Stalówek (Grudziądz).