Zamknij
REKLAMA

Sesja MRM w Wyrzysku - uczczono Dzień Sołtysa

09:40, 14.03.2019 | R.S.
REKLAMA
Skomentuj
fot. Piotr Brzezinski

Wczoraj odbyła się VII sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyrzysku. Obrady otworzyła i prowadziła Wiktoria Mróz - przewodnicząca MRM. W sesji uczestniczyło 15 radnych.

Po stwierdzeniu prawomocności obrad i przedstawieniu porządku obrad, przedstawiono sprawozdanie przewodniczącej rady Wiktorii Mróz z okresu międzysesyjnego oraz zaprezentowano kronikę MRM w Wyrzysku. W dalszej części poszczególne komisje przedstawiły sprawozdania z działalności w okresie między sesjami.

Potem nastąpiła debata z posłanką Marią Małgorzatą Janyską w sprawie problematyki młodzieży w parlamencie. Pani poseł, urodzona w Wyrzysku, wróciła wspomnieniami do miasta, w którym się wychowała; przybliżyła zebranym swoją karierę zawodową i omówiła, czym zajmuje się jako poseł. Następnie przedstawiła sprawy poruszane w parlamencie związane z młodzieżą i odpowiedziała na liczne pytania radnych.

Następnie przewodnicząca komisji doraźnej Vanessa Łosoś przedstawiła informacje w sprawie utworzenia strony na facebooku MRM w Wyrzysku.

Kolejnym punktem obrad było uczczenie "Dnia Sołtysa". Radni przedstawili wywiady, sprawozdania i opisy ze spotkań z sołtysami Auguścina, Kosztowa, Gromadna, Osieka nad Notecią, Wyrzyska Skarbowego i Dobrzyniewa. Szczególnie akcent młodych rajców dotyczył ofert sołectw dla dzieci i młodzieży. Punktem kulminacyjnym tej części było wystąpienie Jarosława Maciejewskiego, radnego sejmiku wojewódzkiego i prezesa Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Wielkopolskiego, który wygłosił prelekcję na temat roli sołtysa w życiu wsi. Poinformował, że trwają starania o powołanie Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego. Warto dodać, iż zarówno pani poseł, jak i wiceprzewodniczący sejmiku byli pod ogromnym wrażeniem tego co zobaczyli na sesji, a więc profesjonalizmu i zaangażowania radnych. Podziękowali za zaproszenie i zaoferowali dalszą współpracę.

Burmistrz Wyrzyska Bogusława Jagodzińska także podziękowała za pozytywną odpowiedź na zaproszenie młodych radnych i wręczyła znakomitym gościom drobne upominki.

Radni przedstawili także raporty z działalności samorządów szkolnych, działających na terenie szkół gminy Wyrzysk. W tej części zostali poinformowani przez p. Ryszarda Sella, że radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Adam Bogrycewicz zaprosił młodych radnych z opiekunami do zwiedzenia gmachu Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu w dniu 1 kwietnia br.

W końcowej części sesji p. Michał Olejnik omówił organizację turnieju integracyjnego szkół w CKZiU w Wyrzysku, który odbędzie się 23 marca br. W wolnych głosach młodzi radni zaprosili na pokazowy mecz piłki siatkowej radnych Rady Miejskiej w Wyrzysku, proponując rozegranie go w dniu 4 kwietnia br.

fot. P. Brzezinski

 

(R.S.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone