Zamknij
REKLAMA

Ostatni bal gimnazjalistów w Wyrzysku

14:39, 17.03.2019 | A. Mela-Kartosz
REKLAMA
Skomentuj
fot. Piotr Brzezinski

Uczniowie klas trzecich oddziałów gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku bawili się na tzw. Gimstówce.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonały dyrektor szkoły Danuta Buryta-Arndt i przewodnicząca rady rodziców Edyta Lipkowska. Młodzież usłyszała życzenia sukcesów podczas zmagań egzaminacyjnych, dobrych świadectw będących przepustką do wymarzonych szkół, a przede wszystkim wspaniałej zabawy w gronie rówieśników.

Przyszli absolwenci naszej szkoły rozpoczęli uroczystość tradycyjnym polonezem, do którego przygotowywała ich Paulina Chwaliszewska. Piękny taniec wprowadził wszystkich w niezwykle uroczysty nastrój. Dla wielu trzecioklasistów był to pierwszy w życiu prawdziwy bal, dlatego przygotowywali się do niego z niezwykłą starannością. Dziewczęta zadbały o zachwycające wieczorowe kreacje i piękne fryzury, chłopcy zaprezentowali się w eleganckich garniturach. Zgodnie z pięknym zwyczajem tancerze po zakończonym polonezie wręczyli swoim partnerkom róże. Młodzież przygotowała również drugi taniec, tzw. belgijkę. Po popisach tanecznych wszyscy  uczniowie otrzymali z rąk pani dyrektor i przewodniczącej rady rodziców przypinkę z pamiątkowym napisem "GIMSTÓWKA 2019".

W dalszej części balu uczniowie zaprosili swoje wychowawczynie do wspólnych klasowych zdjęć, a następnie jeszcze raz zaprezentowali się w przygotowanych tańcach. Tym razem poloneza zatańczono w przyspieszonym tempie, które podkręcał wyśmienity DJ Rader - Radosław Rerek. Przeboje zachęcały do wspólnej zabawy, w której brali  udział również  wychowawcy, nauczyciele i rodzice. Przez cały bal parkiet nie pustoszał ani na chwilę. Atrakcją imprezy były też wyśmienity tort i pyszna pizza.

Była to wyjątkowa Gimstówka, gdyż bawił się na niej ostatni rocznik gimnazjalistów. Odświętne stroje, podniosłe wykonanie poloneza i fenomenalna zabawa z przyjaciółmi sprawiły, że bal gimnazjalny A.D. 2019 zapadnie na długo w pamięci osób, które w nim uczestniczyły.

Należy podkreślić, że organizacją całej imprezy zajęli się rodzice trzecioklasistów, którzy jak zawsze stanęli na wysokości zadania. To właśnie rodzice byli inicjatorami organizacji balu. Ustawienie i dekoracja stołów, podawanie pizzy i tortu, sprzątanie, a także opieka nad młodzieżą w czasie całej imprezy było ich zasługą. Elegancką dekorację sali przygotowały panie Lidia Troczyńska i Małgorzata Brzezinska. Przepiękne zdjęcia i film to dzieło pana Piotra Brzezinskiego i jego podopiecznych z kola fotograficznego: Julii Kowalczyk i Daniela Rommel.

(A. Mela-Kartosz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

przedszkolakprzedszkolak

0 1

Niech się nie cieszą za wcześnie. Broniarz czuwa i da wam popalić. 12:54, 21.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone