Zamknij
REKLAMA

Poszli pieszo do skansenu w Osieku

13:14, 09.06.2019 | Katarzyna Jaśkiewicz
REKLAMA
Skomentuj

W ramach obchodów Dnia Dziecka uczniowie klasy Ve Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku wybrali się wraz ze swoimi wychowawcami - Katarzyną Jaśkiewicz, Cezarym Gdańcem i Kamilą Janiak - na warsztaty rękodzieła do skansenu w Osieku nad Notecią. Wycieczkę zaplanowano w celach dydaktycznych i wychowawczych, aby przybliżyć młodzieży walory historyczne, przyrodnicze i turystyczne naszej pięknej okolicy.

Uczniowie wraz z opiekunami wybrali się pieszo najpierw ulicą Podgórną w rejon cmentarza miejskiego, mijając pomnik ofiar hitleryzmu. Była to świetna okazja, aby przybliżyć młodym piechurom bogactwo historii naszego miasteczka. Następnie grupa wysłuchała krótkiej prelekcji o Dębowej Górze, której masyw góruje na peryferiach Wyrzyska. Uczniowie dowiedzieli się o przebiegających przez szczyt szlakach: rowerowym oraz żółtym, pieszym nadnoteckim.

W dalszej części wyprawy grupa skręciła w leśną ścieżkę w miejscowości Polanowo, aby podziwiać zalety bliskości natury. Uczniowie zobaczyli też stare kurhany i mieli okazję na własnej skórze doświadczyć walorów przyrodniczych doliny Noteci widzianej z jednego z pagórków.

Pogoda sprzyjała piechurom i obchodom radosnego święta, co opiekunowie uczcili zapraszając młodzież na lody po przebyciu trasy ścieżką rowerową do Osieka. W skansenie czekały natomiast liczne ręcznie wykonane smakołyki oraz warsztaty: ręcznego prania, haftowania, ubijania masła, lepienia dzbaneczków z gliny, tkania na krosnach, wyplatania koszyków i wiele, wiele innych atrakcji.

Wszyscy uczestnicy wycieczki wspaniale się bawili i spędzali czas razem z „żywą historią” okolic. Uczniowie w dobrych humorach wrócili autobusem miejskim do Wyrzyska, obiecując solennie, że pewno ten dzień jeszcze powtórzą.

(Katarzyna Jaśkiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone