Zamknij
REKLAMA

Bieg i marsz dla zdrowia, nakrętki dla Martynki

08:42, 13.08.2019 | Organizatorzy
REKLAMA
Skomentuj

Klub Biegowy TSK Orzeł Osiek zaprasza 25 sierpnia br. biegaczy i miłośników nordic walking na XXIX Bieg im. Stefana Bąka do Osieka nad Notecią.

W tym roku uczestnicy mają do wyboru bieg na 5 lub 10 km i marsz nordic walking na 5 km. Trasa została zmodyfikowana - zlikwidowano dwa trudne podbiegi, by stała się łatwiejsza do pokonania nawet dla początkujących biegaczy. Nie zabraknie również biegów dla najmłodszych do 13 roku życia.

Sportowe zmagania rozpoczną się o godz. 13.00  na terenie Muzeum Kultury Ludowej przy ul. Dworcowej 12. Zapisać się można do 21 sierpnia br. na www.maratonczykpomiarczasu.pl lub w dniu biegu. Regulamin oraz trasa dostępne są na www.biegstefanabaka.pl.

Muzeum Kultury Ludowej, jeden ze współorganizatorów XXIX Biegu im. Stefana Bąka, zaprasza rodziny i osoby towarzyszące biegaczom i kijkarzom do bezpłatnego zwiedzania obiektów i ekspozycji znajdujących na terenie muzeum podczas sportowego wydarzenia. Z myślą o najmłodszych przygotowane zostaną atrakcje, w których dzieci będą mogły aktywnie uczestniczyć. Na każde dziecko po ukończeniu zadań będzie czekać pamiątkowy Dyplom Małego Muzealnika.

W tym dniu będą zbierane nakrętki dla 9-letniej Martynki z Osieka nad Notecią, która cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Przy porodzie doszło do niedotlenienia. U dziewczynki zdiagnozowano mózgowe porażenie dziecięce. Marynka nigdy nie odzyska sprawności ruchowej i zawsze będzie poruszać się na wózku inwalidzkim. Z powodu niedowładu kończyn dolnych i górnych, nie potrafi samodzielnie siedzieć, chodzić. Dotychczas Martynka dostała pięć serii komórek macierzystych, koszt jednego podania to 9.000 zł. Brakuje pieniędzy na rehabilitację.

Zwracamy się z apelem do mieszkańców Osieka, gminy Wyrzysk i wszystkich, którzy 25 sierpnia przybędą na zawody o przyniesieni nakrętek na teren muzeum. Zbierane są wszelkie plastikowe zakrętki, bez względu na wielkość i kolor - po napojach, mleku, jogurtach, po produktach spożywczych, chemii gospodarczej. 1 kilogram zakrętek, za który firmy recyklingowe płacą średnio 70 groszy, to około 400 sztuk. Ponad 19.000 kg nakrętek pozwoli zebrać 13.000zł, które będzie można przeznaczyć na dalsze leczenie i rehabilitację dziewczynki.

Martynce można pomóc także poprzez dowolne wpłaty na konto: SBL Zakrzewo 89894400030000208820000010 z dopiskiem: na leczenie Martyny Gruszczyńskiej 122/G. Martynka jest podopieczną Fundacji Słoneczko.

Trzy lata temu podczas akcji charytatywnej, 24-godzinnego biegu, mieszkańcy Osieka, gminy i nie tylko pokazali, że mają wielkie serca i lepsze jutro dla pokrzywdzonych przez los dzieci warte jest każdego grosza. Dziś nie prosimy o pieniądze, a o nakrętki. Liczy się każda sztuka.

Zapraszamy 25 sierpnia br. do spędzenia aktywnie i rodzinnie niedzielnego popołudnia, niosąc przy okazji pomoc chorej Martynce.

REKLAMA
(Organizatorzy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone