Zamknij
REKLAMA

Sprzedawał na części wyrejestrowane auta

19:02, 13.11.2017 | KPP w Pile
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku zatrzymali 31-letniego mieszkańca gminy Wyrzysk. Mężczyzna bez zezwolenia przywoził z Anglii wyrejestrowane pojazdy, po czym demontował je i sprzedawał na części.

Kiedy wyrzyscy policjanci ustalili, że jeden z mieszkańców miasta na swojej posesji przechowuje pojazdy sprowadzane z zagranicy, postanowili bliżej przyjrzeć się sprawie. Z zebranego materiału wynikało, że mężczyzna bez wymaganego zezwolenia sprowadza z Anglii wyrejestrowane pojazdy z przeznaczeniem do rozbiórki i dalszej sprzedaży, co jest absolutnie zabronione.

10 listopada br. funkcjonariusze weszli na ustaloną posesję. Podczas przeszukań pomieszczeń gospodarczych ujawnili 18 pojazdów, głównie marki Opel, oraz znaczne ilości różnego rodzaju części i podzespołów pochodzących od innych samochodów. Mienie zostało zabezpieczone przez policjantów, a ich właściciel zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. W działaniach udział wzięli również pracownicy z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Poznaniu  Delegatura w Pile.

Zatrzymany 31-latek przyznał się, że od połowy 2016 roku zajmował się nielegalnym procederem: przywoził z zagranicy bez wymaganego zezwolenia wyrejestrowane samochody, następnie je demontował i sprzedawał na części, które według obowiązujących przepisów uznawane są za niebezpieczne odpady.

Teraz za popełnione przestępstwo może spędzić w więzieniu nawet 8 lat.

(KPP w Pile)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

polpol

5 0

przecież te praktyki są nagminne i dopiero teraz się tym policja zajęła i to w Wyrzysku a w Pile nie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 22:59, 13.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HH

1 0

Ciekawe kto 16:41, 15.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Stefan Stefan

1 0

Proponuję policji łapać prawdziwych przestępców. 09:41, 19.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AnonimAnonim

0 0

Chcę ostrzec przy okazji przed oszustem Jarosławem Grochem właścicielem firmy"Dom Partner" z miejscowości Skórka koło miasta Piły,opinie o firmie i jej właścicielu w poniższym linku
https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,1039534 12:15, 25.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone