Zamknij
REKLAMA

Parkuj i jedź! Powstaną 54 miejsca postojowe

10:05, 15.05.2019 | fp
REKLAMA
Skomentuj

Park & ride (P&R) to w dużych ośrodkach miejskich parking zlokalizowany w pobliżu peryferyjnych przystanków, przeznaczony dla osób korzystających z publicznego transportu zbiorowego. Kierowcy pozostawiają swoje pojazdy w wyznaczonych miejscach, przesiadają się do komunikacji zbiorowej i w ten sposób kontynuują drogę do centrum miasta. Pierwsze parkingi tego typu pojawiły się w latach sześćdziesiątych XX wieku w Wielkiej Brytanii.

Właśnie taki parking, rozszerzony o formułę B&R (zostaw rower i jedź), powstanie w Szydłowie, przy Centrum Upowszechniania Kultury. Powstaną 54 miejsca postojowe w wybudowanych obiektach "parkuj i jedź", w tym cztery dla osób niepełnosprawnych oraz osiem stanowisk postojowych dla rowerów pod wiatą, a także elementy małej architektury.

Z nowego oświetlenia LED będą się niebawem cieszyć mieszkańcy Dobrzycy i Zawady. Energooszczędne oświetlenie zostanie wybudowane na Osiedlu Na Wzgórzu w Dobrzycy i przy drodze powiatowej w Zawadzie. W Dobrzycy planuje się wykonanie 41 stalowych słupów oświetleniowych z oprawami LED. Długość dróg przewidziana do oświetlenia wynosić będzie ok. 1500 metrów, natomiast w Zawadzie powstanie 12 aluminiowych słupów oświetleniowych.

Inwestycja zamknie się w kwocie 1,5 mln złotych, a w ramach dofinansowania gmina Szydłowo otrzyma prawie 1,3 mln złotych.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

malkontentmalkontent

2 0

czytam dwa razy i nie rozumiem, po co za 1.5 miliona budować parking w Szydłowie dla mieszkańców, żeby zostawili rowery na parkingu i przesiedli się do autobusu do Piły. Żeby nie okazało się tak jak z jedną inwestycją w Pile, że z budżetu obywatelskiego za 300 tys, wybudowano parking przy kościele z oświetleniem i okazało się ze przez 6 dni stoi pusty a czasami zapełnia się na niektórych niedzielnych mszach. 21:35, 15.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NorekNorek

0 0

Może napiszcie że budujące parking bo rodzice nie mają gdzie parkować jak dzieci do i ze szkoły odbierają
Zróbcie chociaż ładowarki do aut elektrycznych to będzie + 22:33, 15.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do KRdo KR

2 0

A w Białośliwiu też będą budować parking. Tak otoczyli teren taśmą, że nawet zamknęli istniejące wyjazdy z posesji. Krzychu, mamy fruwać? 07:35, 16.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone