Zamknij

Ukończyłeś 25 lat? Naucz się korzystać z Internetu!

10:57, 31.05.2019 mk
Skomentuj

Urząd Gminy Miasteczko Krajeńskie zaprasza mieszkańców gminy, a także sąsiednich gmin, na bezpłatne szkolenia cyfrowe w ramach projektu "Ja w internecie".

Gmina Miasteczko Krajeńskie pozyskała dofinansowanie w wysokości 87.360 zł na realizację projektu grantowego "Ja w internecie". Jest to program finansowania bezpłatnych szkoleń, mający na celu zwiększenie grupy świadomych i kompetentnych użytkowników internetu i e-usług publicznych, zdolnych realizować potrzeby informacyjne, kulturalne, biznesowe, administracyjne i społeczne w bezpieczny i legalny sposób przy użyciu nowoczesnych narzędzi cyfrowych.

Program realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, a jego operatorem jest Fundacja Legalna Kultura.

Do udziału w bezpłatnych szkoleniach zapraszamy osoby w wieku od 25 do 65+ lat.

Tematy szkoleń: Rodzic w Internecie. Moje finanse i transakcje w sieci. Działanie w sieciach społecznościowych. Tworzę własną stronę internetową (blog). Kultura w sieci. Mój biznes w sieci. Rolnik w sieci.

• Rodzic w internecie - adresowany do rodziców i opiekunów poświęcony jest przygotowaniu rodzica do roli przewodnika dziecka w zakresie bezpiecznego i mądrego korzystania z sieci. Uczestnicy poznają źródła wartościowych i pochodzących z legalnych źródeł treści dostępnych w bibliotekach i muzeach cyfrowych oraz nauczą się jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo w sieci i reagować na zagrożenia. Rodzice i opiekunowie nauczą się jak korzystać z podstawowych usług e-administracji dla rodzin, takich, jak złożenie wniosku Rodzina 500+, uzyskanie Karty Dużej Rodziny, a także z usług związanych ze zdrowiem.

• Mój biznes w sieci - przeznaczony jest przede wszystkim dla przygotowujących się do otwarcia własnego biznesu. Uczestnik/-czka nauczy się jak może wykorzystać zasoby internetu, aby podnieść skuteczność działania w ramach poszczególnych funkcji biznesowych (komunikacja, marketing, zaopatrzenie, finanse itp.). W szczególności pozna skierowane do biznesu usługi e-administracji.

• Moje finanse i transakcje w sieci - przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się załatwiać skutecznie sprawy prywatne, biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem internetu. Po zakończeniu szkolenia każdy uczestnik będzie potrafił wykorzystując sieć zarządzać kontem bankowym, dokonywać płatności, realizować zakupy, rezerwować podróż, płacić podatki oraz nauczy się jak korzystać z podstawowych usług e-administracji.

• Działanie w sieciach społecznościowych - przeznaczony jest dla osób, które chcą poznać filozofię i sposób funkcjonowania sieci społecznościowych oraz wykorzystać je w działalności na rzecz swojej społeczności lokalnej lub prywatnie. Uczestnicy po zakończeniu szkolenia nabędą umiejętności pozwalające na bezpieczne poruszanie się w świecie sieci społecznościach.

• Tworzę własną stronę internetową (blog) - przeznaczony jest dla osób, które chciałyby mieć swoje miejsce w sieci w postaci własnej strony internetowej lub blogu. Uczestnicy po zakończeniu szkolenia nabędą podstawowe umiejętności pozwalające im stworzyć takie miejsce, zarządzać nim, opracowywać i dodawać do niego treści (słowne, graficzne, muzyczne, filmowe), z uwzględnieniem ich ochrony na gruncie prawa autorskiego, monitorować wykorzystując mechanizmy analityki internetowej, rozpowszechniać oraz zrozumieć, jakie sprawy formalne trzeba załatwić.

• Rolnik w sieci - przeznaczony jest przede wszystkim dla rolników, którzy na szkoleniu dowiedzą się gdzie i jakie przydatne informacje, aplikacje i e-usługi mogą znaleźć w sieci, jak z nich bezpiecznie korzystać, jak regulować swoje rachunki bez konieczności odwiedzania placówki bankowej czy urzędu.

• Kultura w sieci - przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się gdzie w internecie szukać ciekawych i przydatnych zasobów szeroko pojętej kultury i zasobów edukacyjnych z legalnych źródeł oraz jak wykorzystywać je do nauki lub własnej twórczości. Uczestnicy szkolenia zapoznają się z ogólnodostępnymi portalami prezentującymi dorobek polskiej kultury.

Czas i miejsce szkoleń
Jedna osoba może wziąć udział w jednym bloku tematycznym. Szkolenia komputerowe w projekcie będą obejmowały 12 godzin zegarowych przypadających na 1 uczestnika rozłożonych na 3 dni po 4 godziny w terminie od maja do października 2019 roku.
W zależności od potrzeb uczestników, zajęcia organizowane będą w godzinach dopołudniowych, popołudniowych i/lub w weekendy.

Miejsce realizacji szkolenia: Szkoła Podstawowa w Miasteczku Krajeńskim.
Uczestnicy szkoleń będą mieli zapewniony posiłek i materiały szkoleniowe.

Jak zapisać się na szkolenie?
Aby zapisać się na szkolenie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy wraz z załącznikami (oświadczenie +zgoda), które można pobrać poniżej:
formularz zgłoszeniowy, oświadczenie o zapoznaniu się z obowiązkiem informacyjnym, zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Dokumenty zgłoszeniowe można pobierać także w sekretariacie Urzędu Gminy Miasteczko Krajeńskie, Gminnym Domu Kultury w Miasteczku Krajeńskim oraz w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Miasteczku Krajeńskim.

Wypełnione formularze należy złożyć w sekretariacie Urzędu Gminy Miasteczko Krajeńskie, ul. Dąbrowskiego 16, 89-350 Miasteczko Krajeńskie lub u dyrektorów Gminnego Domu Kultury i Szkoły Podstawowej w Miasteczku Krajeńskim.

Do kiedy zgłaszać się na szkolenie?
Rekrutacja uczestników na szkolenia prowadzona będzie od 19 kwietna 2019 r. do października 2019 r. Ilość miejsc jest jednak ograniczona. W szkoleniach może wziąć udział maksymalnie 156 osób. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Wszelkie informacje o szkoleniach można uzyskać w Urzędzie Gminy Miasteczko Krajeńskie, ul. Dąbrowskiego 16, 89-350 Miasteczko Krajeńskie, tel. 67 287 31 96, a także w Gminnym Domu Kultury w Miasteczku Krajeńskim, ul. Dąbrowskiego 39, 89-350 Miasteczko Krajeńskie, tel. 887 239 637.

Projekt finansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”. Fundacja Legalna Kultura jest operatorem, który ogłasza konkursy grantowe i wspomaga pod  kątem merytorycznym i rozliczeniowym realizację działań szkoleniowych na terenie gmin.

(mk)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%