Zamknij
REKLAMA

Konie, alpaki i psy pomagają w terapii ludzi

18:27, 02.08.2017 | Joanna Kosterka-Sieczka
REKLAMA
Skomentuj

Stowarzyszenie Ekologiczne Centrum Promocji Zdrowia, Sportu i Rekreacji "Morena" z siedzibą w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Michała Drzymały w Brzostowie zaprasza osoby z niepełnosprawnością intelektualną/ruchową do wzięcia udziału w projekcie "Zwierzęta - Ludziom".

Pomysł na realizację tego przedsięwzięcia powstał z inicjatywy uczniów ZSCKR w Brzostowie. Młodzież, która wcześniej promowała jazdę konną przy okazji różnego rodzaju festynów, dożynek, dni otwartych szkoły, poczuła chęć niesienia pomocy najsłabszej grupie społeczności lokalnej.

Wychowankowie DPS w Rzadkowie wielokrotnie u nas bywali, tradycją stały się kiedyś spacery w siodle oraz przejażdżki  bryczką. Często też słyszeliśmy głosy mówiące o potrzebie i chęci kontynuacji spotkań. Stąd w odpowiedzi - nasza inicjatywa, niosąca wiele pozytywnych aspektów.

Terapia ze zwierzętami jest dziś bardzo popularną formą usprawniania psychoruchowego. Wspomaga pracę z osobami niepełnosprawnymi, potrafi pozytywnie oddziaływać na stan zdrowia psychicznego i fizycznego. Pozwala rozwijać mowę, przełamywać lęki, rozwijać funkcje poznawcze a przede wszystkim budować poczucie własnej wartości i pewności siebie. Realizacja projektu jest również cennym doświadczeniem dla młodzieży pracującej w formie wolontariatu. Młodzi ludzie mają szansę oswoić się z problemem niepełnosprawności i uwrażliwiają się na potrzeby innych.

W ramach cyklu spotkań proponujemy adresatom projektu zajęcia hipoterapeutyczne, alpakoterapię, kynoterapię oraz zajęcia z logopedą i fizjoterapeutą. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w projekcie proszone są o kontakt z sekretariatem szkoły, tel. 67 287 44 11.

 

Projekt dofinansowany ze środków Programu Potrafisz Polsko!

(Joanna Kosterka-Sieczka)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

robsonrobson

2 0

super sprawa oby tak dalej...trzymam kciuki. 20:18, 07.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone