Zamknij
REKLAMA

Kruszki wygrały "Sołtysówkę na Krajnie"

22:25, 28.07.2018 | fp
REKLAMA
Skomentuj

Plaża nad jeziorem w Trzeboniu była po raz kolejny scenerią imprezy "Sołtysówka na Krajnie".

W bliskim sąsiedztwie licznych tego upalnego dnia plażowiczów, o miano najlepszego sołectwa na obszarze Lokalnej Grupy Działania "Krajna nad Notecią" rywalizowały: Kruszki (gm. Łobżenica), Tomaszewo i Pobórka Wielka (gm. Białośliwie), Arentowo (gm. Miasteczko Krajeńskie), Dobrzyca (gm. Szydłowo), Węglewo (gm. Ujście), Żelazno (gm. Wyrzysk) i Bądecz (gm. Wysoka).  

Tegoroczną edycję imprezy osadzono w stylistyce PRL. Na festynie pojawiły się tablice typu "Klient w krawacie jest mniej awanturujący się" albo "Towar macany należy do macanta", na scenie grał zespół Czar PRL-u, a w Komitecie Centralnym, czyli namiocie LGD, wydawane były kartki na posiłki. Można też było obejrzeć malucha, rocznik 1978, odpicowanego do błysku przez sołtysa Walentynowa Zenona Polachowskiego, a także Fiata 127, który firma Zulit wystawiła do rozegrania najbardziej - jak się okazało - widowiskowej konkurencji podczas "Sołtysówki", czyli które z sołectw zapakuje do auta najwięcej ludzi. Upychano więc zawodników jak przysłowiowe śledzie - gdzie i jak się dało: na siedzeniach i w bagażniku, na siedząco, w kucki, półleżąco, na kolanach, a bywało, że i prawie do góry nogami. Na koniec zaś, aby zaliczyć konkurencję, trzeba było jeszcze domknąć wszystkie drzwi. Rekordziści - Żelazno, Arentowo i Kruszki - upakowali w aucie po… 18 osób! Zwycięstwo przyznano Kruszkom, które dokonały tego w najkrótszym czasie.

Ale ekipy poszczególnych sołectw miały do rozegrania jeszcze inne konkurencje, m.in. trójrzut piłką, slalom rowerowy, wypakowywanie i układanie oranżady w skrzynce oraz wbijanie gwoździa w deskę. W tej ostatniej bezkonkurencyjny był Andrzej Dziamara z Kruszek, zarazem radny Rady Miejskiej w Łobżenicy, któremu wbicie solidnego gwoździa zajęła ledwie 2,8 sekundy.

W klasyfikacji generalnej zwycięzcą "Sołtysówki na Krajnie" A.D. 2018 zostało sołectwo Kruszki. Drugie miejsce zajęła Dobrzyca, a trzecie Żelazno. Tak naprawdę najistotniejsze jednak nie były lokaty, lecz spełnienie nadrzędnego celu projektu, czyli integracja sołtysów z obszaru funkcjonowania LGD. I to - w atmosferze miłej i przyjaznej rywalizacji - na pewno udało się osiągnąć!

Gośćmi tegorocznej "Sołtysówki" były uczestniczki Gminnego Trójboju Kobiet "Rzeczpospolita Babska" (imprezy stanowiącej część łobżenickiego "Naturaliska"), które przybyły w kajakach, na rowerach oraz pieszo z kijkami. Wystąpił też kabaret z UOK w Wysokiej. Organizatorzy zadbali o darmowe przejazdy motorówką po jeziorze. Tego dnia rozstrzygnięto także konkurs "Laur Krajeński", którego inicjatorem jest senator Mieczysław Augustyn.

Obszerna relacja z imprezy ukaże się w sierpniowym numerze naszego miesięcznika.

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

KruszkiKruszki

0 0

Brawo, Andrzej!!! 14:46, 29.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone