Zamknij
REKLAMA

List od Leśnego Wiatru w sanktuarium w Górce

08:38, 11.10.2018 | D. Turkowiak
REKLAMA
Skomentuj

Uczniowie z klasy II i III Szkoły Podstawowej w Wiktorówku wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do sanktuarium w Górce Klasztornej.

Najpierw ks. Marcin Jodaniewski przybliżył nam historię Sanktuarium Maryjnego i oprowadził po kościele. Dzieci miały również okazję zobaczyć, co znajduje się w podziemiach oraz studzienkę. Następnie udały się do gaju, gdzie musiały poszukać listu od Leśnego Wiatru. Zawarte w nim wskazówki pomogły odszukać ukryte w rożnych zakamarkach zadania. Dzieci musiały m.in. zrobić obrazy z materiałów przyrodniczych, rozszyfrować nazwy drzew i je właściwie pogrupować, zmierzyć ich obwody, ułożyć nazwę naszego kraju ze 100 żołędzi na 100-lecie odzyskania niepodległości oraz wykorzystując elementy kodowania narysować trasę zadaniową. Trzeba było wykazać się spostrzegawczością, sprytem, kreatywnością. Była to wspaniała okazja do wykorzystania poznanej wiedzy w praktyce.

Miłym akcentem była niespodzianka przygotowana przez rodziców - ognisko z pieczonymi kiełbaskami oraz ciepła herbata. I jeszcze na koniec spacer Aleją  Seydy.

Zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej wyprawy.

(D. Turkowiak)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

ww

2 0

obejrzenie filmu,,Kler",patriotycznym obowiązkiem,każdego ! 11:20, 11.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone