Zamknij
REKLAMA

W Jeziorkach odsłonią kamień z pamiątkową tablicą

17:15, 06.11.2018 | mk
REKLAMA
Skomentuj

Jeziorki to "niespokojna" wieś. Tu zawsze coś się dzieje i raczej jak już - to dzieje się dobrze! Często pomysły mieszkańców mają swój zaskakujący finał. Tak było i tym razem. Ale od początku…

Wiosną tego roku w jednej z wielu rozmów z sołtysem wsi - Januszem Michaelisem - poruszony został temat obchodów setnej rocznicy niepodległości i możliwości upamiętnienia tego jakże ważnego jubileuszu kamieniem wraz z tablicą pamiątkową. "Ryba" (znaczy się sołtys) chwyciła przynętę i już nie puściła! Szybkie konsultacje z wójtem gminy Kaczory Brunonem Wolskim, historykiem z zamiłowania, oraz ówczesnym konserwatorem zabytków Romanem Chwaliszewskim - i tak projekt przerodził się w czyn!

Kamień sołtys znalazł w Krzewinie i osobiście go do Jeziorek przywiózł, a wójt sfinansował ułożenie polbruku w miejscu, gdzie miał stanąć pamiątkowy kamień. Przy okazji przeniesiono tablicę pamiątkową, poświęconą kapralowi Piotrowi Konieczce oraz postawiono nowy krzyż.

Za tym wszystkim stoją cisi bohaterowie: Janusz Michaelis oraz Daria i Adam Kubiak. To dzięki ich pracy i uporowi 10 listopada 2018 roku o godzinie 12:00 w Jeziorkach nastąpi odsłonięcie kamienia z tablicą pamiątkową, na którą to uroczystość serdecznie zaprasza Rada Sołecka, Gmina Kaczory oraz mieszkańcy. Obchodom setnej rocznicy odzyskania niepodległości będzie towarzyszył Rajd Rowerowy "Przystanek Jeziorki", współorganizowany przez Stowarzyszenie "Jeziorki Aktywna Wieś".

(mk)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (3)

córka sołtysacórka sołtysa

3 0

Pan Marek Kąckowski jak zwykle na pierwszej linii roboty proekologicznej. 21:45, 08.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarekMarek

3 0

Takich ludzi na potrzeba z inicjatywą. 06:34, 10.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

janekjanek

4 1

Żal mi tych biednych mieszkańców tej wiochy zabitej dechami 22:54, 15.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone