Zamknij
REKLAMA

Pobiegną po puchar wójta Brunona Wolskiego

09:20, 18.04.2019 | fp
REKLAMA
Skomentuj

27 kwietnia w Równopolu odbędzie się jubileuszowa X edycja Biegu Ulicznego "Kaczorska Dziesiątka" o Puchar Wójta Gminy Kaczory.

Wzorem lat ubiegłych bieg odbędzie się w ramach cyklu powiatowego "Biegaj z nami", któremu patronuje starosta pilski. Towarzyszyć mu będą V Kaczorski Marsz Nordic Walking (nową trasą i na dłuższym dystansie), V Bieg Przedszkolaka oraz IX Młodzieżowe Otwarte Mistrzostwa Gminy Kaczory w Biegach Ulicznych.

Najpierw (w godz. 10.00-10.45) na trasę wybiegną dzieci i młodzież szkolna: na 300 metrów sprawdzą się uczniowie klas I-II, na 400 metrów uczniowie klas III-IV, na 600 metrów uczniowie klas V-VI, a na 1000 metrów siódmo- i ośmioklasiści oraz młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna. O godzinie 10.20 wystartują przedszkolaki: na 50 metrów dzieci w wieku od 3 do 4 lat, a na 100 metrów w wieku od 5 do 7 lat.

O godzinie 11.30 rozpocznie się marsz Nordic Walking. Kijkarze będą mieli do pokonania 6-kilometrową trasę drogami gruntowymi i leśnymi przez miejscowości Równopole i Kaczory, w finale z krótkim odcinkiem asfaltowym w Równopolu.

Również o godzinie 11.30 nastąpi start do biegu głównego na dystansie 10 kilometrów. Zawodnicy pobiegną asfaltowymi drogami gminnymi i powiatowymi przez Równopole, Kaczory, Morzewo i Rzadkowo - z powrotem do Równopola. Na trasie zlokalizowanych zostanie pięć punktów z napojami: dwa w Morzewie (przy przystanku autobusowym i przy posesji nr 37) i trzy w Rzadkowie (przy wlocie drogi do Domu Pomocy Społecznej oraz przy posesjach nr 85 i nr 26 za wiaduktem kolejowym).

Chętni do uczestnictwa w biegach będą mogli zapisać się jeszcze w dniu imprezy, w godz. 8.30-10.30.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zaplanowano o godzinie 13.00.

Sportowym zmaganiom towarzyszyć będzie pokaz udzielania pierwszej pomocy "Ratujemy i uczymy ratować" oraz występ orkiestry dętej działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kaczorach.

Uwaga: W związku z organizacją zawodów w dniu 27 kwietnia w godzinach od 10.00 do 13.00 na drogach gminnych i powiatowych w miejscowościach Równopole, Kaczory, Morzewo, Rzadkowo wystąpią utrudnienia w ruchu. Poszczególne drogi otwierane będą po przebiegnięciu biegaczy, tak szybko jak tylko będzie to możliwe ze względów bezpieczeństwa. Wyjazd z posesji znajdujących się na trasie biegu będzie niemożliwy.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone