Zamknij
REKLAMA

Historia pozłacanej baterii. I nie tylko

09:50, 15.10.2018 | fp
REKLAMA
Skomentuj

Pani Justyna zwróciła się o interwencję do starosty pilskiego: "Wójt Krzysztof Rutkowski po ujawnieniu moich danych osobowych zgotował z mojego życia piekło".

Od urodzenia mieszkałam w gminnym budynku przy starej Noteci w Białośliwiu. Spędziłam tam wspaniałe dzieciństwo. Niestety, w 2010 roku zmarła moja matka, rok później brat. To był bardzo trudny okres w moim życiu. Z czasem pozbierałam się i nauczyłam żyć dalej. Zjawił się w moim życiu Michał, a następnie nasze kochane córeczki: w 2013 roku Kornelia, w 2016 roku Liwia.

W kwietniu 2016 roku wystąpiłam do Urzędu Gminy o wykup domu na Notecku, ale decyzja była odmowna. Tłumaczono, że przeszkodą jest moje kilkuletnie zadłużenie w opłacie czynszu, brak jednoznacznego usytuowania budynku na działce geodezyjnej oraz utrudnienia w uzyskaniu w przyszłości pozwoleń na ewentualny remont domu, który stoi blisko pasa jezdni drogi wojewódzkiej nr 190.

W lipcu 2016 roku złożyłam wniosek o przeprowadzenie remontu. Za trzy miesiące miała przyjść na świat moja młodsza córka, chciałam dzieciom sprawić - na ile się da - prawdziwy dom. Remont miał dotyczyć wymiany okien oraz załatania przeciekającego dachu. W miejscu, w którym miał powstać pokój dla dziewczynek, w czasie deszczu trzeba było podstawiać miski. Na suficie wyszła czarna plama spowodowana rozwojem grzyba. Otrzymałam z gminy na odczepne 500 złotych. Choć to budynek komunalny, wójt nie przysłał ekipy gospodarczej i robót  musiał dokonać mój partner razem ze swoim bratem. Pieniędzy wystarczyło na folię i uszczelnienie szpar między dachówkami.  

Kiedy w październiku urodziła się Liwia, ponownie złożyłam wniosek o wykup budynku. Mieszkałam tam od dziecka, byłam emocjonalnie związana z tym miejscem, chciałam aby moje córki również się tam wychowywały. Odpowiedź po raz kolejny była odmowna.

Na początku grudnia 2016 roku spłaciłam jednorazowo całe zadłużenie, ponad 3,5 tys. złotych, prosząc jednocześnie o umorzenie odsetek. Z uwagi na dwukrotną odmowę sprzedaży domu na Notecku, odmowę wykonania remontu i pogarszający się stan budynku, 1 lutego 2018 roku złożyłam wniosek o zamianę na inny lokal gminny. Wójt powiedział, że mam czekać, aż się coś zwolni.

Mieszkanie zwolniło się w styczniu 2017 roku, w budynku dawnej szkoły w Dworzakowie, zajmowane dotąd przez rodzinę sołtysa. Wójt Rutkowski, zamiast w pierwszej kolejności poinformować o tym fakcie mnie, ujawnił moje dane osobowe dotychczasowemu lokatorowi. Efektem była wizyta sołtysa i jego żony z propozycją odkupienia przeze mnie za "symboliczną" kwotę mebli, które zamierzają zostawić w mieszkaniu. Od tego momentu zaczęły się nękające mnie telefony odnośnie zobaczenia mebli. Dla świętego spokoju pojechaliśmy je zobaczyć. Chcieli za nie 3 tysiące złotych. Nie byłam tym zakupem zainteresowana. Wtedy ze strony żony sołtysa padły w naszą stronę wyzwiska.

Lokal po wyprowadzce sołtysa wymagał remontu, na który nie było mnie stać. Jedynym źródłem dochodu jest pensja mojego partnera oraz 400 złotych wynagrodzenia z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, które otrzymuję przebywając na urlopie wychowawczym. Złożyłam wniosek do wójta o dofinansowanie do remontu mieszkania. Stwierdził, że nie ma na to szans, bo Rada Gminy na pewno nie wyrazi zgody. Okazało się, że kłamał, bo gdy z tym problemem zwróciłam się do radnych, byli mojej prośbie przychylni. Byli bardzo zdziwieni tym, co powiedział o nich wójt, gdyż z nikim o mojej sprawie nie rozmawiał. Gdyby nie pozytywna decyzja radnych, remont stałby nadal po znakiem zapytania. Jestem im za tę pomoc niezmiernie wdzięczna. Niestety, wójt Rutkowski od początku wprowadzał mnie w błąd i mataczył, zwalając wszystko na "niedobrych" radnych. A kiedy wspomniałam o tym, że ujawnił moje dane osobowe sołtysowi Dworzakowa, przez co byłam nagabywana do kupna jakichś niepotrzebnych rzeczy, udawał, że o niczym nie wie.

To co wójt Rutkowski doradzał mi w sprawie mieszkania w Dworzakowie, to była jakaś komedia. Miałam zaciągnąć pożyczkę na remont gminnego mieszkania. W łazience brakowało ogrzewania, więc nakłaniał mnie do zakupu grzejnika w sklepie jego żony. W wyniku mrozów pękła bateria w kuchni i sedes w łazience. Sedes miałam otrzymać z… demontażu w Gminnym Ośrodku Kultury - nie jest to chyba bardzo higieniczne rozwiązanie. Jeśli chodzi o baterię, miałam pójść do rodzinnego sklepu wójta i wziąć ją "na zeszyt". Ostatecznie postanowiłam, żeby zakupu i wymiany baterii dokonali pracownicy gospodarczy urzędu. Bateria, którą zamontowali, kosztowała w sklepie 28 złotych. Potem na fakturze jej wartość wzrosła pięciokrotnie! Pani z Urzędu Gminy była mocno zdziwiona, że chyba ten kran jest pozłacany, skoro tyle kosztuje. Nawet zrobiła mu zdjęcie, które zostało dołączone do protokołu zdawczo-odbiorczego.  

Umowa najmu mieszkania w Dworzakowie weszła w życie 1 czerwca 2018 roku, ale dokument otrzymałam dopiero w lipcu. Od momentu podpisania umowy zaczęły się telefony z Urzędu Gminy, ponaglające do opuszczenia poprzedniego lokalu. Tłumaczyłam, że trochę to potrwa, gdyż mam do opróżnienia dwa budynki - mieszkalny o powierzchni 87 metrów kwadratowych i gospodarczy o powierzchni 70 metrów kwadratowych - i to wszystko muszę przenieść na 61 metrów kwadratowych mieszkania na poddaszu ze skosami oraz do 14-metrowej piwnicy. Najśmieszniejsze były argumenty, żebym pilnowała, by nikomu się tam nic nie stało. A jak mieszkałam tam z dziećmi i na głowę lała nam się woda, to nikt się o nas nie martwił.

Napisałam do wójta pismo z prośbą o przydzielenie budynku gospodarczego, który znajduje się w podwórzu. Sprawdziłam w dokumentach w Urzędzie Gminy - wynikało z nich jasno, że do mieszkania budynek gospodarczy jest przynależny. Przedtem korzystał z niego m.in. sołtys, mnie jednak spotkała odmowa. Wójt zaproponował, bym postawiła sobie blaszak.

Takie samo pismo skierowałam do sołtysa. Ten w połowie września zwołał zebranie wiejskie, na którym przedstawiliśmy się jako nowi mieszkańcy Dworzakowa. Mówiłam o tym, że jest to nasze pierwsze wspólne mieszkanie, że chcemy je stopniowo, na miarę możliwości, urządzać, że pragniemy tu zostać i stać się częścią społeczności wsi. Zapewniłam, że jesteśmy spokojną rodziną i oferujemy nasz udział i pomoc w każdej miejscowej inicjatywie. Powiedziałam też o tym, że naszym obecnym kłopotem jest przewiezienie mebli po zmarłej mamie i zmarłym bracie, które mają dla mnie wartość niezwykle sentymentalną. Tłumaczyłam, że nie możemy ich wstawić do piwnicy, bo za miesiąc będą do wyrzucenia, gdyż panuje w niej nieprawdopodobna wilgoć, podsiąka woda, jest zaduch i stęchlizna. Poprosiłam, byśmy mogli użytkować, podobnie jak poprzedni lokatorzy, część budynku gospodarczego, by przechować tam meble, wózki córek, część odzieży. Wyjaśniałam, że nie chcemy na początku nowej drogi w naszym życiu pozbywać się tak ciężko wypracowanego dorobku. Na końcu zapewniłam, że wraz z Michałem już czujemy się dworzakowianinami i że od dziś chcemy być dla wszystkich przyjaciółmi.

Jak tylko swoje pismo odczytałam, naskoczyła na mnie żona sołtysa. Krzyczała, obrażała i poniżała mnie w obecności mieszkańców, sołtysa, wójta i radnej powiatowej. Ze strony wójta nie było na to żadnej reakcji, wręcz przeciwnie - wydawał się być zadowolony z takiego przebiegu zebrania. Wreszcie sołtys zakomunikował o nieprzyznaniu mi budynku gospodarczego. Wójt, choć to przecież gmina jest właścicielem nieruchomości, nie zająknął się w tej sprawie ani słowem. Łączy go z sołtysem relacja koleżeńska, w wyborach sołtys startuje z jego komitetu wyborczego, bardzo możliwe, że tu leży przyczyna takiej postawy. Teraz na dodatek chcą mnie od budynku gospodarczego odgrodzić siatką, aby dać do zrozumienia, że go nigdy nie otrzymam.

Po latach mieszkania w walącym się budynku, cieszyłam się, że w końcu moje dzieci będą miały dom z prawdziwego zdarzenia. Nie sądziłam, że w nowym miejscu spotka mnie tyle nieprzyjemności. Nie miałam w życiu łatwo, ale nie potrzebuję litości. Nie jestem osobą konfliktową, staram się żyć ze wszystkimi w zgodzie. Jeśli ktoś mnie obraża i poniża, po prosto się bronię.

Ostatnio mówi się o tym, że nieruchomością nad Notecią, na której stoi mój rodzinny dom, ktoś jest mocno zainteresowany. Mnie odmawiano sprzedaży, choć mieszkałam tam 33 lata i miałam pierwszeństwo wykupu. Do wójta Rutkowskiego nie mogę już iść z tą sprawą, ponieważ odnoszę wrażenie, że jest do mnie nastawiony negatywnie. To bardzo przykre, bo osoby na takich stanowiskach powinny być dla ludzi, a nie przeciwko nim.

*

Pani Justyna zapowiada powiadomienie Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych o ujawnieniu jej danych przez wójta Krzysztofa Rutkowskiego. Chce również złożyć doniesienie do prokuratury w sprawie podejrzenia o celowym i świadomym utrudnianiu przez gminę wykupu domu na Notecku.

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (150)

liczniklicznik

25 2

Jutro powinien pokazać faktury. Jeśli nie pokaże, to ten jeden przykład będzie bardzo znamienny - że było ich wiele więcej i na stratę finansową gminy 10:08, 15.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Warrrr...aWarrrr...a

32 1

no to już wiadomo jaka to gospodarność wójta tak chwalona i popierana przez jego zwolenników 10:18, 15.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Marti Marti

17 16

No dobra ale mi nikt na remont nie daje. Mąż idzie i *%#)!& po godzinach żeby dzieciom żyło się lepiej. 10:19, 15.10.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

AniaAnia

16 2

Przecież pisze wyraźnie ze chcieli wykupić 10:22, 15.10.2018


obiektywnyobiektywny

16 2

Ale remontujesz swoje mieskzni czy dom który możesz sprzedać i nikt ci za chwilę go nie zabierze tak jak może tej pani zabrać wójt po tym artykule 10:23, 15.10.2018


pytaczpytacz

19 5

Zadam teoretyczne pytanie: Czy można spodziewać po kimś kto zostaje wójtem i w oświadczeniu majątkowym wykazuje ponad 100tys kredytów a jednocześnie ma rodzinny biznes czegoś innego? 10:26, 15.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KranKran

14 12

Panie wójcie, ja mam od kilku dni cieknący kran inaprawde nie wiem co mam z tym problemem zrobić. Drzwi od domu mi się niedomykaja, to jest naprawdę straszne, a sąsiedzi nękają mnie, bo mam nieszczelne okna i gwiżdże strasznie w całej wsi. Co ja biedny mam zrobić? 10:29, 15.10.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

......

14 0

To niech ci założą ten pozłacany 10:40, 15.10.2018


abcabc

17 1

idź z tym problemem do urzędu po pomoc to będziesz mieć pewność że dowie się o tym sąsiad z drugiego końca wsi 10:40, 15.10.2018


paradoxparadox

20 1

To nasz miłościwie panujący przeciwnik kredytów, sam ma do spłaty bardzo duży kredyt 10:46, 15.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LiczykrupaLiczykrupa

5 1

I to od wielu lat a teraz nawet większy. 12:41, 15.10.2018


Parodia Parodia

28 13

Też miałam ciężką sytuację też mam dwie córki ale do cholery w tym okresie pracowałam nie po 8 godzin a po 12, 6/7 dni w tygodniu . Po rozwodzie nie miałam alimentów z funduszu bo mam za duże zarobki . A robiłam to wszystko by wyjść na prostą . Wynajem mieszkania 500zl utrzymanie dzieci dojazdy do pracy wszystko kosztuje ale nigdy nie poszłam do opieki by mi dali bo się ni należy ..... pani Justynę stać na codzienny makijaż pana Michała na auto . A resztę niech mi da opieką i wojt . Hahah do roboty się weźcie A nie liczyć na Wójta . Lecę do pracy na 10 godzin miłego dnia 10:47, 15.10.2018

Odpowiedzi:5
Odpowiedz

pierduśnikpierduśnik

6 4

langusta tylko się nie przemęcz! pa! 10:52, 15.10.2018


parodia?parodia?

4 2

A co powiesz w sprawie kranu???? Też ok? 10:59, 15.10.2018


No excusesNo excuses

7 5

Myślę, że ten artykuł to strzał w kolano. Bialosliwie to gmina ludzi ciężko pracujących i postawa "dajcie, mnie się należy " nie wzbudza aprobaty.
Brawo dla Pani za pracowitość i godna naśladowania postawę. 11:28, 15.10.2018


empatiaempatia

8 3

No excuses: twierdzisz że ludzie popierają działania wójta zarabiającego z naszych podatków kilka tysięcy złotych i zarabiającego na gminie w rodzinnych sklepie, a zlinczują osoby biedne? oby mieli więcej przyzwoitości współczucia niż ty 12:02, 15.10.2018


ciekawaciekawa

2 3

święta prawda człowiek ciężko pracuje żeby cokolwiek miec a pani Justyna lalka barbi wstawała o 2.30 żeby sie dokładnie wymalować 12:20, 16.10.2018


sranie w banie wyborsranie w banie wybor

15 13

Skoro żona sołtysa tak się zachowała w obecności mieszkańców czyli świadków dlaczego Pani Justyna nie poszła z tym do Sądu?
Jaka jest pewność że to właśnie Wójt ujawnił te dane skoro w UG pracuje więcej osób i ma styczność z sołtysem.
Dlaczego nie ma wypowiedzi drugiej strony, a artykuł jest stronniczy i szkaluje Wójta.
Dlaczego sprawa wypływa tydzień przed wyborami a Pani Justyna mieszka tam już rok i do tej pory nie złożyła zawiadomienia do Prokuratury, tym samym popełniając popełniając czyn z art 240 KK .
Rozumiem wybory ale taka nagonka że się chce .......... 10:50, 15.10.2018

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

oo

10 4

sugerujesz że to nie wójt a inni urzędnicy.. potwierdzasz więc że w urzędzie pracują *%#)!& 10:56, 15.10.2018


Mily Mily

13 1

Czytajmy ze zrozumieniem. Jak pamiętam kiedy jej mama chorowala wstawala do pracy o 2.30 a wracała o 20 i nikogo nie prosiła o pomoc. A na Nowym miejscu jak z artykułu wynika nie mieszkają "od roku" lecz krócej. Więcej zrozumienia podczas czytania artykulu 11:02, 15.10.2018


wyborcawyborca

8 3

Nagonka śmiech na sali jak może trwać ponad 2 lata skoro ewidentnie daty w artykule są podane. I jak wynika dalej Pani Justyna nie zakończyła batalji pisze jak krowie na rowie że chcę sjierowac sprawę do prokuratury. 11:21, 15.10.2018


pierduśnikpierduśnik

14 4

langusta tylko się nie przemęcz! pa! 10:51, 15.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Hania Hania

21 14

Wygląda na to, że pan były boi się, że nie wygra z obecnym, z tont te artykuły.
No cóż... Tnący brzytwy się chwyca.... I trzeba czymś podsyłać atmosferę...
Ale żeby upaść aż tak nisko ? 10:56, 15.10.2018

Odpowiedzi:6
Odpowiedz

HeniuHeniu

9 0

Z tond? 11:02, 15.10.2018


do Hanido Hani

12 0

Czyżbyś była tą osobą co wkleja na facebooku oświadczenia byłego wójta krytykując że na gminie niczego się nie dorobił? Czy może jednak jesteś tym, który spotyka się z wójtem w ubezpieczalni, aby otrzymać wskazówki co pisać aby obrażać byłego wójta? 11:02, 15.10.2018


bauhahahabauhahaha

11 0

z tond??!!! bauahahaha no panie wójcie lepszego podpisu pod komentarzem nie trzeba 11:07, 15.10.2018


sam klasyksam klasyk

12 0

tnący brzytwy się chwyta..... hahaha 11:12, 15.10.2018


GospodarzGospodarz

6 5

Nie na gminie tylko na pensji, która miał najwyższą w regionie i całą roztrwonil tak jak roztrwanial budżet gminy 11:51, 15.10.2018


kotkot

12 1

ale nie miał ponad 100 tys zł kredytów tak jak obecny wójt który je spłaca z wiadomego źródła 12:14, 15.10.2018


REKLAMA

do Hanido Hani

10 3Czyżbyś była tą osobą co wkleja na facebooku oświadczenia byłego wójta krytykując że na gminie niczego się nie dorobił? Czy może jednak jesteś tym, który spotyka się z wójtem w ubezpieczalni, aby otrzymać wskazówki co pisać aby obrażać byłego wójta?
11:03, 15.10.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Gospodarz Gospodarz

1 3

Nie na gminie tylko na pensji , którą miał najwyższą w regionie i całą trwonil, tak jak roztrwanial cały budżet gminy. 11:53, 15.10.2018


Hania Hania

6 2

Nawet nie jestem z waszej gminy.
Taka myśl mi się nasunęła po przeczytaniu tych ostatnich artykułów, są porostu stronnicze.

zawsze czytałam FP. Teraz robi się niedobrze widząc tą polityczną wojnę.
I nigdy nie uwierzę że jeden jest *aja* a drugi *be *. NIKT NIE JEST ŚWIĘTY !!!!!
A jak się za takiego uważa, to porostu jest arogancki.

A najbardziej przykre jest to, że wykorzystuje się do tych politycznych przepychanek naiwnych ludzi.
Skoro mieszkali w takich warunkach, gdzie były władze 5, 10, 15 lat temu? Co zrobiono żeby tym ludziom pomóc?
12:08, 15.10.2018


parodia??parodia??

14 0

A co powiesz w sprawie kranu???? Też ok? 11:05, 15.10.2018

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

Parodia Parodia

9 8

W sprawie kranu poproszę dokument to są tylko słowa.... Mieszkając na wynajętym mieszkaniu inwestuje z własnej kieszeni w to by żyło mi się lepiej . Nie jestem osobą z kręgu Krzysztofa . Ale zalewa mnie krew patrząc na młodych ludzi którzy mieszkają w gminnych lokalach dostają zapomogi 500 plus itp a nie idą do pracy której jest sporo w naszym regionie. Słyszałam wypowiedź jednego z mieszkańców że on do pracy nie idzie bo po mu gops zabierze dodatki a tak ma kasę za nie robienie niczego . Więc prosze przestańcie bronić ludzi którzy boją się pracy .... 11:20, 15.10.2018


MadryMadry

9 2

Oby dwoje pracuja na umowę o pracę więc jak mogą zerowac na Gminie? Gdyby zerowali to nie chcieli by wykupić Gminnego domu a skoro im utrudniano walczyli o swoje PEŁNA KLASA dla nich bo nie każdy ma odwagę to robić. 11:45, 15.10.2018


Fiskus tuż tużFiskus tuż tuż

9 1

W sprawie kranu sprawa jest prosta Towar nie może opuścić sklepu bez paragonu bo jest to przestępstwo fiskalne karane grzywna co najmniej 500 zł. Zakupy "na zeszyt" były praktykowane nie raz. Potem do takiego zakupu można dopisać rozmiar obuwia własnego i bliskich, wiec kwota na fakturze może się mieć nijak do rzeczywistości. 12:50, 15.10.2018


MadryMadry

11 2

Nie raz byłem świadkiem w sklepie jak pracownicy UG brały towar bez paragonu a zapisywany był tylko kod produktu który ma nijak się do późniejszych cen. 13:11, 15.10.2018


BezdomnaBezdomna

15 19

Panie Wójcie ja też poproszę o dom albo " na odczepne" 100000 zł na mieszkanie. Jak Pani J. Może to ja też chcę. Hahahaha 11:06, 15.10.2018

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

Justyna Justyna

13 5

Kretynka jesteś. Nie umiesz czytać ze chciała wykupić 11:15, 15.10.2018


buhahahabuhahaha

17 0

A może baterię chcesz? Grzejnik może? Albo coś innego, taniutkiego - ze sklepu Wszystko dla domu? 11:21, 15.10.2018


bezdomnabezdomna

1 0

Idź i złóż wniosek tak jak zrobił to mieszkaniec P.Dz. ze chce za darmo ten domek a Pani Justyna chciała kupic. Więc gdzie tu sprawiedliwość? Znajomi kumple obecnego wójta mogą mieć wszystko za darmo a a inni już nie. 12:38, 20.10.2018


mieszkańcymieszkańcy

20 8

widać że urząd na czele z wójtem mocno zaangażowali się w komentarze... drodzy urzędasy, do roboty a nie na faktach i fejsbuka, bo to że współczucia dla biednych i niepełnosprawnych nie macie to już wiemy 11:09, 15.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KratyKraty

3 0

O tak jak jedna z Pan przyszła do wójta z niepełnosprawną osobą a wojt kazał zostawić ją bo cały urząd zasmierdzi. Panie wojcie będzie Pan wachal wiezienne kraty. Wstyd!! Jak można być tak bezduszna osobą. 15:52, 16.10.2018


BidnyBidny

6 8

Bo ja bidny jestem i mi się kurła należy. 11:09, 15.10.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

ahah

9 1

Gdyby byli biedni to nie chcieli by wykupić domu którego własnością jest Gmina. A moim zdaniem Ci Państwo mają mózgi i wiedza co gdzie i jak i chwała im bo mają "Jacka" żeby walczyć o swoje. 11:25, 15.10.2018


Bidny (wójt)Bidny (wójt)

6 0

Wszystko dla.. wójta? 12:07, 15.10.2018


TadeuszTadeusz

18 6

Chyba czytający mie rozumieją najważniejszych kwestii : czyli nacisku na zakup w sklepu, oraz różnice cen za zakup kranu. Nie mówiąc o wyciekaniu danych 11:12, 15.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Black jackBlack jack

4 7

To ja już wszystko wiem. Te wycieki danych osobowych, to przez ten nieszczelny kran. Bo on był za drogi noo i był że złota!! Nowe korony trza kupić, to nic nie będzie wyciekalo 11:24, 15.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SzczesciaraSzczesciara

20 1

Szacun ze wojt dal chociaz odp, nam przez trzy lata nie dal a teraz na ulicy ptaki oglada aby tylko nie zauwazyc. 11:24, 15.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wyborca Wyborca

17 2

A jak komentują panie z gminy na usługach rutka. Na facebooku nie skomentują bo by się musiały ujawnić, ale tutaj to pierwsze. 11:47, 15.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

HaHa

8 0

Bo nie potrafili by się zmierzyć z rzeczywistoscia???????????????????????????? 12:27, 15.10.2018


Do gospodarz Do gospodarz

14 2

Skąd wiadomości ze roztrwaniane? Bo w żadna nieruchomość nie zainwestował ? Może oddawał na cenę charytatywne, może odkładał do skarpety a może podróżował? Co cię to interesuje ? A skoro pensje miał większa to rutek musiał sobie wyrównać za pomocą obrotów w sklepie? 11:57, 15.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

MieszkaniecMieszkaniec

16 13

A jak mi w domu pęknie kran albo żarówka się przepali, to też mam iść do gminy? W Pile starając się o mieszkanie socjalne są dwie opcje, jak sie podoba to bierz a jak nie to do widzenia. Ale żeby na remont dawali to w życiu nie słyszałem. A w Białośliwiu to widzę, że ludzie myślą że tu druga Irlandia. Mieszkanie dostali i jeszcze z pretensjami że kran cieknie. To Pan domu nie potrafi kranu naprawić? I dla komentujących w du** mam ile ten kran kosztował. Dla takich ludzi to i za darmo bedzie za drogo. 11:59, 15.10.2018

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

AniaAnia

7 2

Umie na mieszkanie gminne ma
Justyna dożywotnio wiec łaski nie zrobili ze dali tymbardziej ze chciała kupić dom rodzinny. A cena za kran akurat jest ważna bo skoro jest taki przypadek to pewnie można mnożyć ich więcej. Z jakiegoś powodu faktur nie pokazał prawda ? 12:07, 15.10.2018


smiechsmiech

5 0

W Pile dla informacji miasto modernizuje bloki komunalne na kwotę 2mln zl. Od kiedy zasoby gminy M.in. dom powinien remontować lokator dach okna drzwi elewacja. Dla świadomości S.p Justyny mama połowę dachu wymieniala na swój koszt około 20 lat temu więc Justyna zrobić niespodziankę dla Gminy powinna wyremontować DOM zostawić go i pójść mieszkać gdzie indziej. 12:22, 15.10.2018


MieszkaniecMieszkaniec

10 2

Ta co to są 2mln na tak duże miasto, na remont kamienic gdzie nawet centralnego ogrzewania nie było. Na złote kible wystarczy. A tu Państwo by chcieli mieszkanie pod klucz i jeszcze budynek gospodarczy gratis. A młodzi ludzie w naszym kraju żeby coś mieć i nie siedzieć na wynajętym, biorą kredyty na 20 lat i zazwyczaj starcza tylko na mieszkanie do remontu. A tu proszę lepiej siedzieć na zasiłku i wołać że mi się należy. A ta rudera obok mostu do wyburzenia się nadaje a nie do remontu. Gdy Noteć wylała wyglądało tam jak w zamku z fosą. Więc wielką głupotą byłoby to remontować. Zbyt duże ryzyko, że ta buda by w końcu kiedyś odplyneła. Zważając na fakt że pogoda z dekady na dekade jest coraz bardziej nieprzewidywalna. 12:54, 15.10.2018


...UG...UG

5 2

Brać kredyty i zadluzac się jak obecny wójt i spłacać zadłużenie kradnac pieniądze gminne poprzez zakupy we własnym sklepie. A mieszkanie należało im się jak psu buda bo mają dożywotnią umowę jak Pani Ania stwierdziła a gospodarczy w gratisie tak bo jest wpisany w ewidencję zasobów gminy który przynależy do mieszkania a nie świetlicy wiejskiej. 13:26, 15.10.2018


Pierdusnik białosliwPierdusnik białosliw

11 1

Są osoby w Gminie którzy mają otwarte konta w sklepach którym Gmina opłaca zakupy ale zdecydowanie Pani Justyna do nich nie nalezy. 12:10, 15.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

DowodyDowody

1 0

Też mam tam otwarte "konto" . Nie wiedzialam, że są takie samosplacajace i chodziłam raz w tygodniu uregulować należności. Poprawie się 15:40, 15.10.2018


DisneyDisney

5 9

Kiedyś odwiedzając UG za kadencji Tamasa przydusilo mnie i musiałem skorzystać z WC ..po skorzystaniu z kibelka oburzylem się bo nie było papieru ..dobrze że miałem cały plik po 10zl.Tez mogłem skargę napisać....tyle gówna w UG że brakuje papieru. 12:11, 15.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

WaltWalt

11 2

Idiota 12:15, 15.10.2018


CBACBA

17 1

To konkretny przypadek, że gmina została okradziona na ponad 100 złotych. Ile było takich zakupów, skoro wójt nie chce pokazać faktur, choć go prawo do tego obliguje? 12:14, 15.10.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

......

13 0

Ten pazerny facet nie ma wstydu 12:35, 15.10.2018


PanPan

1 0

Bo ten Pan nie wie co to prawo i stał się wójtem przez przypadek:) 15:09, 16.10.2018


CharytatywnieCharytatywnie

6 0

To co w skarpecie też trzeba wykazać. 13:10, 15.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KRKR

6 0

A ja wam faktur nie pokażę!!! 13:22, 15.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JustynaJustyna

5 10

Trochę nie rozumiem artykułu. Dał lokal gminny w lepszym stanie i źle? Może propozycja wzięcia grzejnika że sklepu żony była chęcią pomocy? 13:25, 15.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AgataAgata

14 3

Czego nie kumasz ? Ze kłamał ze pozwoli im wykupić dom po czym obiecał komuś innemu ? Ze kazał kupić grzejnik w swoim akurat sklepie mimo Ze np mogła kupić taniej u luszkoewicza na internecie bądź w leroy? Ze dał najtańszy kran a wypisał fakturę na urząd za kwotę 6 razy wyższa ? Ze dane osobowe ujawnił ? Tezeba ci wszustko tłumaczyć ? 13:31, 15.10.2018


JestembogiemJestembogiem

23 2

A ja się dziwię że wójt obwinia za wszystko radnych z opozycji - panie wójcie opozycja jest czymś konstruktywnym dla rządzącego jeśli tylko ma odwagę z nią rozmawiać - Pan tej odwagi nie miał . Przypiasał Pan sobie wszystkie zasługi a całą swoją nieudolność przerzucił pan na innych. Teraz promuje Pan innych kandydatów na radnych a ja pytam cóż się zmieni w Panu - bo od tego powinien Pan wyjść? Czy będzie Pan rządził jak poprzednio - czy też zacznie Pan szanować następną Radę? Bo jeśli nie tzn że zależy Panu tylko na pensyjce ponad 100tys rocznie a nie na dobru gminy! 13:31, 15.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SkneraSknera

15 10

Biedni ludzie? Naprawdę było mi żal Pani Justyny jeżdżącej rowerem z Notecka. Więc uważam, że super , że dostała lokal bliżej "ludzi " . Ale roszczenia, że remont trzeba wykonać we własnym zakresie i , że 61m z piwnicą to za mało to chyba jednak trochę przesada. Zwłaszcza jeśli w domu jest zdrowy chłop w pełni sił i może zarobić na tego typu fanaberie (Tak to są fanaberie, żeby kupić 61 m mieszkania trzeba się zadluzyc na 30 lat i o piwnicy nie ma co marzyć). Świetnie, że Pani Justynie się to mieszkanie należy i się znalazło. Dalsze wymagania są przesadzone 13:33, 15.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

8 5

Sknera rozszczenia? Fanaberia jest ze Pani Justyna wraz ze swoją rodzina robiła remonty z własnej kieszeni domu który należy do Gminy Ci którzy znają Panią Justynę i jej mame wiedza ile tam zrobili. Najwidoczniej miarka się przebrała bo Gmina nauczyła się ze każdy robi na swój koszt i w tym przypadku też tak bylo. Pani Justyna i jej partner są bardzo rozeznani co należy do ich czynności a co do Gminy więc wkoncu postawili czoła jak widać nie lada wyzwaniu. Wielki szacunek Pani Justyno za odwagę nie każdego na to stać. 14:21, 15.10.2018


MartiMarti

10 13

Każdy chciałby żyć i mieszkać w jak najlepszych warunkach ale ja również nie rozumiem jak można narzekać na nowe mieszkanie skoro w poprzednim woda na głowę kapala. Już bez przesady może 5 gwiazdkowe mieszkanie? Jeżeli chodzi o remonty to do mnie nie przemawia argument że to nie jest kogoś. Jak chcesz mieszkać jak człowiek to w domu trzeba coś robić ale jak się dupy ruszyć nie chce to już inna sprawa. Nikomu manna z nieba nie spada. Do tego oburzenie o ujawnienie danych osobowych a nikt nawet o tym nie wiedział !!!!!! A teraz wiedzą wszyscy ! 14:16, 15.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

zorientowanyzorientowany

7 2

Nowe mieszkanie które także Pani Justyna toczyła batalię o remont który znowu wójt zganial ze radni się nie zgadzają. Suma sumarow radni komisyjnie uznali że remont musi być wykonany. Ale tak to jest jak pazerna osoba wójt myśli tylko jak nachlapac się Gminnym budżet na swoją korzyść. Ale wójt zapomniał jak cieleciem był i przed wojtowaniem tonał w długach. 15:05, 15.10.2018


REKLAMA

arkaarka

21 6

Sprawa ta nadaje się do telewizji uwaga lub interwencja wtedy to coś w końcu ruszy 14:16, 15.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

13 8

Nic za darmo nie ma w tych czasach, a zwlasza dla takich aroganckich ludzi co sieją ferment 14:32, 15.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

SwojSwoj

1 0

Arogancki jest wójt któremu brakuje szacunku dla mieszkańców. 13:45, 24.10.2018


??????

22 6

Czy Rutek dalej będzie mataczył w sprawie zakupów w sklepie? 14:54, 15.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

No i?No i?

10 9

To teraz piekło od mieszkańców , jak to jest że jedni dostają i narzekają a inni muszą się prosić i tak nic z tego , skoro stać na kupno zabytkowego domu gdzie wszelkie prace trzeba konsultować z konserwatorem to stać na kredyt skoro 60 m to za mało 15:31, 15.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

GlupkuGlupku

11 2

Nie wiesz ze ten dom był wart grosze ? A wojt ma obowiązek zapewnić lokum jeśli pani Justyna ma umowę dożywotnio 15:35, 15.10.2018


!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

13 0

Tato kazał tak ludzi w konia robić bo się pieniądz liczy. 15:39, 15.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AhaAha

11 1

Oczernianie ojca jest bardzo nie na miejscu.... 16:14, 15.10.2018


Taki on biednyTaki on biedny

16 4

Taki biedny wszystko na radnych zgania ...o cokolwiek spytac to radni sie nie zgodza. Kogo wybraliscie zero wiedzy kultury, czekam na jutro na fa i kwote z niecierpliwoscia 16:22, 15.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WalkaWalka

15 13

Cały ten portal rodzinny jest śmieszny co jeszcze na wójta się ukaże , proponuje użyć tytułu "Nasze dno , Nasze wybory bo tak naprawdę tylko tyle umiemy " 17:25, 15.10.2018

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

......

10 5

złodziej niech faktury pokaże 18:29, 15.10.2018


Hola holaHola hola

5 9

Złodziej?szykuje się pozew 18:37, 15.10.2018


3 x bez absolutorium3 x bez absolutorium

9 3

najwięcej to umie twój idol - poczytaj sobie ulotkę 19:12, 15.10.2018


qwertyqwerty

3 1

dosięgneliście dna, dlatego czas skończyć te farsę, zdejmijcie klapki z oczu!!!!!!!!
22:55, 15.10.2018


Do hola hola Do hola hola

21 9

A jak nazwać kogoś kto przywłaszcza sobie gminne pieniądze w rodzinnym sklepie ? 18:40, 15.10.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Hola holaHola hola

2 1

Powiesz to w sądzie 23:59, 15.10.2018


nicinici

6 3

Ktoś ma chyba ostre parcie na stołek :)
Inteligentnego poznasz po tym, że nic nie piszę i na nikogo nie naskakuje, tylko słucha...
Czekamy aż szambo pana "F" samo się rozleje :) 08:51, 16.10.2018


AniaAnia

9 3

A co ze szkołą w Dęböwku czy ktoś wie? 20:36, 15.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

??????

6 4

Nie pytaj wójta, on napewno nic nie wie, jak zawsze z resztą!!!!!!!!masakra
22:51, 15.10.2018


RomanRoman

13 6

Co z dziurawymi ulicami w Białośliwiu czy nawet przed wyborami nie można załatać. Proponuję zamiast głosować na wojtow to zrobić ranking ,ktora ulica ma najwiecej i najgorsze dziury?A może celowo nie są łaane dziury przy tych ulicach z których są radni, ktorych nie lubi miłościwie panujący? 20:52, 15.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

dariuszdariusz

10 0

bezapelacyjnie wygra ulica kościuszki 08:44, 16.10.2018


REKLAMA

ciekawaciekawa

20 12

na miejscu Justyny i jej partnera spaliła bym sie ze wstydu za te swoje gorzkie żale.No niestety kasza manna z nieba nie leci i taka rada żeby partner zajął się uczciwą pracą a nie udzielaniem na fejsbuku


21:37, 15.10.2018

Odpowiedzi:8
Odpowiedz

KrysiaKrysia

13 6

Dokładnie tak.... Czysta prawda!!! Za robotę by się wziął a nie lize tylek na fejsach Panu T.
Wstyd!!!!!! 22:31, 15.10.2018


ciekawyciekawy

7 7

Gozkie zale będzie miał wójt jak sprawa trafi do prokuratury. A Pani Justyna i Pan Michał uczciwie pracują proszę dowiedzieć się więcej prawdy a nie siać plotki wyssane z palca bo to jest prostackie wiedzieć o kimś więcej niż o sobie samym. 22:31, 15.10.2018


ciekawskiciekawski

7 7

A tobie nie wstyd za faceta, który w d.. prawo i wyborców, którzy go pytają o zakupy? To nie jego folwark, lecz urząd, którego funkcjonowanie rządzi się jasno określonymi zasadami. Prędzej czy później te dokumenty zostaną ujawnione - zmusi go do tego wojewoda albo prokurator. 22:36, 15.10.2018


ciekawaciekawa

9 2

pani Justyna ciężko pracuje?? z artykułu wynika ze pobiera zasiłek 400zł i nie pracuje a jej partner 24 godziny na dobe na fb siedzi i komentuje to widocznie też nie pracuje bo co to za praca w ktorej ca ły czas na telefonie można siedziec.Powinniście nieroby sie wstydzic 10:35, 16.10.2018


mausimausi

4 2

zawsze jakieś złośliwe małpy typu CIEKAWA i KRYSIA się znajdą, pewnie samotne , zgorzkniałe osoby, które same w życiu niczego nie osiągnęły, a interesują się życiem innych .... wstyd !!!! Kobieta mająca małe dziecko ma prawo przebywać na zasiłku wychowawczym , a urząd jest od tego, żeby ludziom pomagać . 13:08, 16.10.2018


ciekawaciekawa

6 2

to po co wzmianka że pani Justyna cieżko pracuje skoro NIE PRACUJE.Pracuje jedynie nad swoim makijażem taka bidulka 15:07, 16.10.2018


CiekawaCiekawa

5 1

Szkoda że Pani nie wie że wychowanie dzieci to też praca która daje bardzo dużo pozytywu,a może trochę myślenia bo partner Justyny może dobrze zarabiać i pozwolić kobiecie aby zajęła się domem a nie jeszcze tyraniem to jest dopiero godna naśladowania postawa faceta.
Makijaż ewidentnie jej Pani zazdrości najwidoczniej sama Pani takiego nie potrafi więc polecilabym kontakt z tą Panią a jest przesympatyczna babka w celu doszkoleniu się.
Kobieto nie przemawiaj gorycza nienawiści bo aż wstyd że tacy ludzie chodza po ziemi. 16:07, 16.10.2018


do ciekawado ciekawa

4 1

A dla ciebie rada - zajmij się porządkami w domu i zadbaj o siebie, to może chociaż w 1 % będziesz wyglądać tak , jak p. Justyna , a poza tym to nie jest artykuł o p.Justynie, a o przekrętach wójta, więc nie zmieniaj tematu !!!!! 16:34, 16.10.2018


szkoda słówszkoda słów

5 17

No i się doigrali. Wójt z tego co słyszałam chodzi po urzędzie i się chwali, że wybory to on wygra bo ludzie w Białośliwiu są *%#)!& a z tymi z artykułu zrobi porządek aby popamiętali go długo. 08:01, 16.10.2018

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

mymy

11 8

No i dobrze gada. 08:43, 16.10.2018


zwykły obywatelzwykły obywatel

8 4

do my: a ty co? kolejna z rodziny wójta? 09:16, 16.10.2018


CBA CBA

4 0

To mieszkanie miało być dla samotnej matki z dwójką dzieci.
Czy pan Michał jest tam zameldowany? 12:14, 17.10.2018


Blisko GminieBlisko Gminie

15 5

Ludzie umiecie czytać ze zrozumieniem!! Z artykułu wynika ze stać było Panią Justynę na wykup więc skąd te obelgi no tak bo przecież zajmuje lokal gminny a z artykułu wynika ze spotkało ją piekło ze strony żony soltysa którzy takze zamieszkiwali lokum gminny którzy to oni zerowali dłuższy czas na gminie zajmując bezprawnie lokal mając swój dom ktory otrzymali w spadku. Nie dziwię się Pani Justynie ze spotkała ja taka przykrość od tej właśnie Pani bo co można powiedzieć o rodzinie od której dziecko za młodych lat uciekło i wychowuje ją siostra żony soltysa.
Wójtowi za to co zrobił powinni połamać nogi i obić gębę bo to nie jest człowiek tylko menda społeczna a w tym przypadku jeszcze publiczna. Pani Justynie ten sam wójt rzucał kłody pod nogi ale jak widać bezskutecznie a rodzinie sołtysa bo to kolega pozwalał bezprawnie zajmować lokal. Pani Justyno gratuluję odwagi i dalszej wytrwałości bo nie może być tak ze jednym wolno a innym nie PRAWO JEST JEDNO!!!. Powodzenia. 08:42, 16.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PatolaPatola

4 1

Co za patologia ta rodzina sołtysów. Pani Justyno brawo za odwagę.Tak dalej!! Wiem co mówię bon sama nie miałam łatwo i musiałam walczyć. 16:39, 16.10.2018


ManipulancikManipulancik

4 17

1. Nic nie wiadomo o tym, aby ktoś miał kupić teraz dom, przy Noteci- tylko pogłoski
2. Sprawę grzejnika widzę tak: Pani Justyna mówiła, że nie ma pieniędzy na remont, wójt zaproponował, że może wziąć grzejnik i zapłacić później
3. Sprawa kranu to narazie tylko słowo przeciwko słowu, po drugie pomyłki się zdarzają
4. Zadanie pomieszczenia gospodarczego jest naprawdę przegięciem, nawet jeśli jest przypisane do mieszkania. Zero wdzięczności tylko roszczenia
09:31, 16.10.2018

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

MyMy

3 0

Jakiej wdzięczności umiesz czytać zrozumieniem bo chyba nie!!! 11:14, 16.10.2018


TakTak

5 0

Manipulancik czy Ty jesteś tak pusty czy *%#)!& WZIAC ZE SKLEPU SWOJEJ ZONY Gdzie są kręcone walki.
Gospodarczy a co oni inni niż tamci Państwo mieszkali oni mogli a Pani Justyna nie. Włącz myslenie 11:25, 16.10.2018


MyszkaMyszka

4 0

Pewnie kolega wójta i chętny do zakupu tej działeczki po koleżeńskich, preferencyjnych cenach, co ??? wrrrrr... 13:01, 16.10.2018


Do szkoda słów Do szkoda słów

17 0

Z artykułami zrobi porządek ? Ja tylko na to czekam aż zaloy sprawę faktom pilskim to wszystko wyjdzie na jaw. Będzie musiał pokazać faktury zeby wybronić się ze nic nie ma na sumieniu, będzie trzeba powiedzieć czyje jeszcze dane upublicznił stad artykuł o *%#)!& Wiec niech idzie na sądu a w końcu dowiemy się prawdy o rutkowskim bo chyba dziś moja termin pokazania faktur których na pewno nie pokaże. Mam nadzieje ze CBA się tym zajmie 09:54, 16.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rykhienrykhien

5 5

Czy to jest artykuł sponsorowany ? 10:59, 16.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do Parodiido Parodii

18 6

Widzisz kobieto - nie malowałaś się i nie byłaś gospodarna, to i mąż Cię zostawił :) Więc teraz pracuj po 10-12 godz. skoro nie umiałaś docenić szczęścia małżeńskiego ...;) A że ten P. Michał ma auto ? W XXI wieku tylko niedojdy życiowe nie mają samochodu !!! To już żaden luksus, a przez Ciebie przemawia niesamowita zazdrość !!!! Co do wójta, to na miejscu P. Justyny NATYCHMIAST oddałabym sprawę do prokuratora, to nie może mu ujść na sucho !!! Widać , że stawia prywatę na pierwszym miejscu, jak mieszkańcy przez lata mogli tego nie widzieć , gdzie byli radni ????? Powodzenia Pani Justyno, do boju, trzymam kciuki :) 12:35, 16.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ObcyObcy

6 0

Bo Ci ludzie to chyba ciemnogród skoro o tym nie wiedzą. 16:31, 16.10.2018


szczyt hipokryzjiszczyt hipokryzji

22 1

Wczoraj na zebraniu wyborczym pewnego komitetu mówiono na temat Pana FT - jakoby był złym kandydatem a dobrym ma być ten który był na sali.....Obecny tam kandydat był tam z całą swoja swią przyboczna ze zdjęcia .Jak wielki aplauz i radość zrobiło to przemówienie to tylko obecni wiedzą-ale zdziwiła mnie ich radość - ponieważ na facebooku nawołują do
zaprzestania hejtu i do spokojne uczciwej kampani wyborczej -sami natomiast dali się ponieść takim emocjom kiedy źle mówiono o nieobecnym kontrkandydacie - nie wypadało nikomu tak się zachować. Jestem tym zdegustowana Panie Wójcie i Państwo przyszli radni z Pana komitetu. 14:08, 16.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Hola holaHola hola

3 6

Wyluzujcie .sami zaczęliście te przepychanki 17:11, 16.10.2018


HenioHenio

3 3

Henio ostro pojechał.klaskali ze śmiechu przecież. 17:27, 16.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieszkankaMieszkanka

5 10

Jak czytam ten artykul krew mnie zalewa dostala lokal za darmo i jeszcze fochy bo na remont nie dali może wyposazyc jeszcze mieli na litość boską to nie koncert zyczen kazdy by tak chciał bez wysiłku wszystko pod ryj dostac.Justyna myslalam ze mądrzejsza jednak jestes ale to złudzenia 22:12, 16.10.2018

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

MaustMaust

8 2

Nic w tych czasach nie jest za darmo.
Ta Pani jest bardzo mądra bo skoro wojt utrudnial wykup chaty to walczyła o swoje proste jak Budowa cepa.
Pod ryj a i owszem jak się należy to jak najbardziej jak swini siodło.
To nie jest artykul o Pani Justynie a o wojcie który walki kręci.
Więcej zrozumienia bo i Pani tego zabrakło podczas czytania.wrrr 23:44, 16.10.2018


mieszkankamieszkanka

8 3

Tego już nikt nie widziwidzial jak Pani Justyna ze swoim partnerem przez całe wakacje tyrali jak woly aby dokończyć na własny koszt remont. Ale jak zwykle ona be bo miała czelność walczyć o swoje. Podłość ludzka nie zna granic. 23:54, 16.10.2018


ZnamZnam

9 2

Jak można być tak obłudnymi i chamskimi ludźmi jak Ci którzy tutaj pisza i zazdrościć tego czego im udało się wywalczyc.
Nie każdy ma odwagę się postawić tak jak oni.
Justyna Michał każda krytyka jest dobra pod warunkiem jeśli jest prawdziwa:) a prawda jest tutaj to że macie mende a nie wójta. 00:04, 17.10.2018


Popo Popo

2 3

Remont przecież im zrobili, może nie cały że złota hi hi 12:17, 17.10.2018


REKLAMA

znawcaznawca

1 0

A moze nie potraficie odróznić stali od złota. 14:05, 17.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DKDK

4 1

Taki kran to marzenie. Myłbym się całą dobę. Panie Wójcie jutro wbijam do sklepu. 22:22, 18.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DKDK

2 0

Michal skad znasz takie madre slowa. 22:29, 18.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

xxxxxx

1 6

Przecież oni byli oglądać mieszkania i budynki gminne i nic im się nie podobało. Co za żenada. 19:54, 19.10.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

xxxxxx

0 0

No a w szczególności 15:18, 20.10.2018


xxxxxx

5 1

No a w szczególności jeden budynek Urzędu Gminy jak teraz tam iść to z odrazu z prawnikiem bo tam na niczym się nie znaja. Krzysiu ogarnij się i idź do szkoły i weź za rączkę Pepe. 15:23, 20.10.2018


pilanin07pilanin07

8 3

Podobno ten Wasz wójt może już wkrótce zostać zawinięty i to nie na krótko :D 20:51, 20.10.2018

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

RutusRutus

5 4

Czas najwyzszy! 11:35, 21.10.2018


DobryDobry

4 2

Bardzo dobrze ciemnogród otworzy wtedy oczy. Mądry Polak po szkodzie. 13:43, 23.10.2018


lula  lula

1 0

zawiną go w papier toaletowy ten z Kaczor 18:52, 08.11.2018


WiktoriaWiktoria

6 6

Zwycieżylismy KR 23:51, 21.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ninjaninja

2 7

jak tam ból zadków? Boli, że Krzychu wygrał co? I dobrze. 19:30, 23.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ninjaninja

6 0

Jestem ciekaw jaki ból dupy miała matka której kierowca po pijaku potrącił dziecko. 11:09, 29.10.2018


??????

8 0

Panie wójcie, co się stało z fakturą za kran, skoro komisja rewizyjna jej nie znalazła???? 09:16, 09.11.2018

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

skarbówkaskarbówka

7 0

skoro urząd gminy jej nie ma to może urząd skarbowy ją znajdzie u taniochy? 09:44, 09.11.2018


USUS

6 0

znajdzie, znajdzie, a jak nie - tym gorzej dla taniochy 10:14, 09.11.2018


????

2 0

Czy ten człowiek dalej będzie czuł się bezkarnie...to już jest chore i miejmy nadzieję że wkoncu siła wyższa nad UG weźmie się za nia a odpowiedzialność poniesie sam wójt. 20:03, 09.11.2018


zleceniezlecenie

2 0

Panie Darku. Chciałabym zamówić blachę sernika, makowiec - też blaszka, ale mniejsza, oraz blacha jabłecznika. Da radę za tydzień na sobotę? 21:24, 30.11.2018

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

zleczlec

3 0

i koniecznie na mące pszenicznej 08:25, 01.12.2018


srutsrut

0 0

mniam, mniam! 16:54, 01.12.2018


zl.zl.

3 0

I koniecznie upieczone na sali wiejskiej na koszt społeczeństwa (gminy).!! 17:36, 05.12.2018


S...S...

3 2

DLA WSCIPSKICH LUDZI KTORZY EWIDETNIE ZAZDROSZCZA A NIE MAJA ZIELONEGO POJECIA CZEGO ZAZDROSZCZA.

OCHRONA PRAW lokatorów,mieszkaniowy zasób gminy:

2. W razie dodania w najem lokalu oproznionego przez dotychczasowego najemcę, wynajmujący jest obowiązany wymienić zużyte elementy wyposażenia lokalu. 12:23, 11.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone