Zamknij
REKLAMA

Japonka z Bydgoszczy zagra Chopina w Białośliwiu

15:21, 10.01.2019 | fp
REKLAMA
Skomentuj
fot. youtube

15 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Białośliwiu z koncertem fortepianowym wystąpi Miyako Arishima. W programie utwory Chopina i Paderewskiego.

Miyako Arishima urodziła się w 1992 r. w Kumamoto, w Japonii. W 2010 r. ukończyła Szkołę Muzyczną T?h? Gakuen, w klasie Keiko Takeuchi. Obecnie uczęszcza do Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy do klasy Katarzyny Popowej-Zydroń i Agaty Nowakowskiej-Gumieli. W 2013 r. z wyróżnieniem ukończyła studia licencjackie.

Jest laureatką wielu krajowych konkursów w Japonii i finalistką międzynarodowych konkursów chopinowskich w Azji. W 2011 r. była finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Rok później uhonorowano ją wyróżnieniem na Ogólnopolskim Festiwalu Pianistycznym "Chopinowskie Interpretacje Młodych" w Koninie, a w roku 2013 otrzymała Krishima Music Festival Award na 35. Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Kirishimie (Japonia) oraz V nagrodę w Konkursie Chopinowskim w Darmstadcie.

Występowała z licznymi recitalami w Japonii, Polsce, Niemczech. Koncertowała z orkiestrami symfonicznymi Kiusiu i Kumamoto, Orkiestrą Filharmonii w Sendai, a także z Krakowską Orkiestrą Kameralną.

Koncert rozpocznie się o godzinie 18.00. Bilety 20 zł.

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone