Zamknij

W Pobórce Wielkiej kultywują strażackie tradycje na gal

18:51, 31.08.2020 fp Aktualizacja: 18:56, 31.08.2020
Skomentuj

Jednostka OSP w Pobórce Wielkiej realizuje projekt grantowy pt. "Kultywowanie tradycji strażackich poprzez zakup i prezentowanie umundurowania galowego", w ramach którego pozyskała 12.647 zł na zakup nowych mundurów galowych i akcesoriów do pocztu sztandarowego.

Ochotnicza Straż Pożarna w Pobórce Wielkiej została utworzona w latach 20. ubiegłego wieku, a po drugiej wojnie światowej reaktywowano ją w 1946 roku. Na przestrzeni lat zmieniali się członkowie, zarząd oraz zakres zadań związanych z działalnością jednostki. W ostatnich latach swoją gotowość pożarniczą utrzymuje poprzez ćwiczenia sprawnościowe wykorzystywane głównie podczas zawodów strażackich i sprawdza się w działaniach prewencyjnych. Spełnia również ważną rolę w organizacji życia społeczno-kulturalnego sołectwa włączając się w przebieg świeckich świąt cyklicznych, religijnych i strażackich.

Środki finansowe na realizację projektu "Kultywowanie tradycji strażackich poprzez zakup i prezentowanie umundurowania galowego" jednostka otrzymała dzięki Stowarzyszeniu Lokalna Grupa Działania "Krajna nad Notecią" w ramach działania "Wspieranie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność", objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2015-2020.

Strażacy zaprezentowali nowe umundurowanie galowe uczestnicząc w mszach dziękczynnych w sobotę 29 sierpnia br. w kościele parafialnym w Białośliwiu oraz nazajutrz podczas niedzielnej mszy w kaplicy w Pobórce Wielkiej. Obecność sztandaru i druhów OSP w umundurowaniu galowym nadała uroczystościom dziękczynnym świątecznego i podniosłego charakteru.

Zakupiona odzież galowa pozwoli druhom z Pobórki Wielkiej godnie reprezentować swoje sołectwo, promować tradycje, kulturę i idee straży pożarnej.

To już trzeci grant realizowany przez Stowarzyszenie OSP Pobórka Wielka: pierwszy dotyczył remontu dawnej remizy strażackiej i jej adaptacji na wiatę przystankową dla dzieci, drugi zaś polegał na organizacji zajęć świetlicowych dla dzieci z sołectw Pobórka Wielka i Pobórka Mała.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

PannaPanna

0 1

Za mundurem panny (z Pobórki) sznurem ? 14:40, 02.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%