Zamknij
REKLAMA

Wielkanocna zbiórka żywności w Intermarché

09:59, 14.03.2018 | fp
REKLAMA
Skomentuj

Sieć Intermarché kolejny raz weźmie udział w "Wielkanocnej zbiórce żywności", organizowanej przez Federację Polskich Banków Żywności.

W tym roku zbiórkę zaplanowano na 16 i 17 marca. Klienci Intermarché będą mogli przekazać artykuły spożywcze dla osób w trudnej sytuacji życiowej w jednym z 37 sklepów sieci. Do akcji włączyły się także sklepy Intermarché w Pile.

Raport z badań niedożywienia w Polsce firmy Millward Brown pokazuje, że około 120.000 dzieci przychodzi do szkoły głodnych, a dla ponad 70.000 jedynym posiłkiem w ciągu dnia jest obiad ze szkolnej stołówki.

Chcąc zmienić tę sytuację, Intermarché już kolejny rok z rzędu wspiera "Wielkanocną zbiórkę żywności". Klienci będą mogli przekazywać artykuły żywnościowe dla potrzebujących również w Intermarché w Pile. Najlepiej by były to produkty o długim terminie przydatności do spożycia, np. olej, cukier, przetwory warzywne i owocowe, słodycze, konserwy, mąka.

"Wielkanocna zbiórka żywności" jest akcją prowadzoną lokalnie, podczas której klienci sklepów zachęcani są do podzielenia się swoimi zakupami z osobami żyjącymi w ubóstwie i zagrożonymi niedożywieniem. Paczki żywnościowe trafią do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, samotnych rodziców, bezdomnych, chorych oraz bezrobotnych, a także do osób pracujących, ale potrzebujących wsparcia.

- Kolejne zbiórki żywności organizowane we współpracy z Bankami Żywności są coraz większym sukcesem. Cieszymy się, że klienci Intermarché chętnie angażują się w tego typu inicjatywy. Dzielenie się produktami z potrzebującymi to nie tylko piękny gest, ale przede wszystkim konkretna, namacalna pomoc. Jesteśmy dumni, że możemy brać udział w tym przedsięwzięciu - mówi Eliza Orepiuk-Szymura, dyrektor Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów w Polsce.

Tegoroczna „Wielkanocna Zbiórka Żywności” odbędzie się w ponad 300 miastach Polski. Weźmie w niej udział 28 tysięcy wolontariuszy, którzy będą zachęcać do dzielenia się żywnością w ponad 2 tysiącach sklepów.

- Nasze zbiórki pokazują dużą ofiarność społeczeństwa. Polacy już nieraz udowodnili, że lubią brać sprawy w swoje ręce. Przykładem jest zeszłoroczna "Wielkanocna zbiórka żywności", kiedy przekazali 346 ton żywności, która trafiła do potrzebujących. Pozwoliło to zapewnić godną i spokojną Wielkanoc ponad 170 tysiącom osobom - podkreśla Marek Borowski, prezes zarządu Federacji Polskich Banków Żywności.

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone