Zamknij
REKLAMA

Agro Targi i wystawa Miasto-Ogród - oto szczegóły

10:05, 16.04.2018 | UM Piła
REKLAMA
Skomentuj

Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu oraz Miasto Piła zapraszają 21 i 22 kwietnia na 27. edycję Agro Targów i VI Krajową Wystawę Miasto i Ogród. Dzisiaj na konferencji prasowej ujawniono program imprezy.

Wystawa jest kontynuacją organizowanych przez ponad 20 lat w Starej Łubiance Agro Targów. Obecnie już po raz szósty organizowana jest w centrum miasta w Parku na Wyspie.

Wstęp wolny oraz ciekawy program sprawiają, że wystawę w ciągu dwóch dni odwiedza co roku kilka tysięcy osób - nie tylko mieszkańców Piły i okolic, ale i regionu pilskiego oraz powiatów ościennych. Dla zwiedzających przewidziano wiele atrakcji zapewniających przyjemne spędzenie czasu, np. przez udział w różnego rodzaju konkursach z nagrodami czy skorzystanie z oferty licznych punktów gastronomicznych.

Część rolnicza wystawy będzie obejmowała: sprzęt rolniczy (ciągniki i maszyny rolnicze); urządzenia przydatne do pielęgnacji przydomowych terenów zielonych; stoiska firm działających w otoczeniu i na rzecz rolnictwa (oferta nawozów, środków ochrony roślin, pasz, materiału siewnego, produkty bankowe i wiele innych); strefę z dostawami produktów rolnych od wielkopolskich rolników.

Blok informacyjny przygotują takie instytucje, jak Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

Pozostałe bloki tematyczne wystawy to m.in. kiermasz ogrodniczy (bogata oferta nasion, sadzonek, kwiatów, drzewek, krzewów); meble ogrodowe; wystawa kwiatów; pokazy kulinarne; stoiska kół gospodyń wiejskich z rękodziełem; występy zespołów ludowych i kapel; zagroda wiejska - zwierzęta hodowlane i alpaki (lamy); pokaz florystyczny; atrakcje dla dzieci - animacje dla najmłodszych.

Patronat nad częścią ogrodniczą Agro Targów objęła Hurtownia Ogrodnicza Bogdan Królik z Chrzypska Wielkiego, dzięki której odwiedzający Agro Targi będą mogli wziąć udział w warsztatach "Bukiet zrób sam" przygotowanych przez dr hab. Agnieszkę Krzymińską (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu). Warsztaty te odbędą się w sobotę o godzinach: 12:00, 13:30, 16:00. Każda osoba, która weźmie udział w warsztatach będzie mogła zachować własnoręcznie przygotowany w ich trakcie bukiet kwiatów. Na stoisku firmy KRÓLIK® znajdą Państwo bogatą ofertę kwiatów tj. mieczyki, dalie, lilie, irysy, piwonie, rośliny bylinowe, kłączowe, a także kwiaty cięte - tulipany, których w Chrzypsku Wielkim znaleźć można ponad 480 odmian.

Gwiazdami VI Krajowej Wystawy Miasto Ogród będą Dominik Strzelec (ogrodnik z pasją i prowadzący programy "Usterka" i "Odlotowy ogród", który w sobotę będzie miał 3 występy - 11:15, 13:30, 16:30) oraz Witold Czuksanow (pasjonat i autorytet branży ogrodniczej, dziennikarz i autor książek o tematyce ogrodniczej, współprowadzący program "Rok w ogrodzie", który poprowadzi w niedzielę dla odwiedzających targi prelekcję podzieloną na cztery części: 11:00, 12:00, 13:30, 15:00).

Parkingi dla odwiedzających Agro Targi ustalono wzorem lat ubiegłych w następujących miejscach: od Al. Niepodległości dwa parkingi przy Starostwie Powiatowym w Pile; od ul. Dąbrowskiego parking na boisku przy Zespole Szkół im. Stanisława Staszica;  od ul. Dąbrowskiego parking za internatem Zespołu Szkół im. S. Staszica.

(UM Piła)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone