Zamknij
REKLAMA

Piła przyjmie pół tysiąca uchodźców?

15:08, 15.10.2018 | UM Piła
REKLAMA
Skomentuj

Na terenie Piły za wycieraczkami zaparkowanych samochodów pojawiły się kserokopie pisma z podpisem prezydenta Piotra Głowskiego, którego adresatem jest Klub Parlamentarny Platformy Obywatelskiej.

Pismo jest datowane na 5 czerwca 2018 roku i dotyczy relokacji uchodźców z krajów Bliskiego Wschodu, objętych działaniami wojennymi. Prezydent Głowski prosi w nim o precyzyjne wskazanie ilości osób, które Piła może przyjąć i zarazem informuje o stworzeniu w mieście warunków socjalnych do relokacji 500 uchodźców.

Pismo jest sporządzone na miejskim druku, ma urzędową pieczątkę i widnieje pod nim odręczny podpis. Wydaje się wiarygodne, ale… nim nie jest.

Prezydent Piły Piotr Głowski złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów na podstawie art. 304 k.p.k i następne w związku z art. 270 Kodeksu Karnego.

- Mamy na terenie miasta kolportowane dokumenty, które są fałszywe. Mają znamiona dokumentów podpisanych przeze mnie, z miejskimi sygnaturami i w sposób oczywisty kojarzą się z Urzędem Miasta w Pile. Ich treść jest nieprawdziwa i kłamliwa, a cel dość oczywisty, chodzi o zdyskredytowanie osoby prezydenta. W dokumentach są informacje o stwarzanych warunkach do relokacji kilkuset osób z Bliskiego Wschodu, o podległości politycznej, a dokument kierowany jest do Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej. To cała masa kłamstw, które mogą wzbudzać niepokój wśród mieszkańców - twierdzi prezydent Piły.

Piotr Głowski zapewnia, że takie pismo nigdy nie zostało wygenerowane w Urzędzie Miasta Piły, podana w nim sygnatura jest nieprawidłowa, sporządzone zostało niezgodnie ze standardami przyjętymi w urzędzie oraz nie widnieje pod nim jego podpis.

- Działanie związane z fałszowaniem dokumentów i treści w nich zawarte traktowane są przez władze miasta jako element brudnej kampanii wyborczej - dodaje prezydent.

(UM Piła)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (5)

JacusJacus

2 2

Jacus to Ty? 15:34, 15.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DramatDramat

1 3

A po co nam uchodźcy ??? 04:30, 16.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PILAKPILAK

0 0

Nie dla przybyszów z kultur wrogich cywilizacji łacińskiej. 16:45, 18.10.2018


chrobry61chrobry61

1 0

kogos pogielo !!!! bedziemy bac sie we wlasnym kraju !!!! 13:43, 17.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PILAKPILAK

0 0

Bać się to mało powiedziane, będą narzucać nam swój styl życia, obcy naszej cywilizacji, jak są traktowane kobiety w innych kulturach? Niech każdy zobaczy co może się dziać, jest pełno filmów na ten temat, reportaży. 16:49, 18.10.2018


REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone