Zamknij
REKLAMA

Takie będą miejskie obchody Święta Niepodległości

10:42, 06.11.2018 | UM Piła
REKLAMA
Skomentuj

Już w środę 7 listopada o godzinie 10.30 na placu Staszica w Pile pojawi się "żywa flaga". Blisko 730 dzieci ustawi się tak, by trzymając w rękach białe i czerwone plansze ułożyć flagę Polski.

8 listopada odbędzie się "Przedszkolny Polonez na 100-lecie Niepodległości" w Regionalnym Centrum Kultury, czyli niepodległościowy występ pilskich przedszkolaków. Rozpocznie się o godzinie 9:30 i będzie muzyczno-słownym wstępem artystycznym w wykonaniu dzieci.

Na 9 listopada zaplanowano IV edycję Miejskiego Turnieju Historycznego "Jeden z dziesięciu", który w tym roku jest organizowany z okazji 100-rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Celem turnieju jest przybliżenie wiedzy na temat tych dwóch wielkich wydarzeń w dziejach naszego narodu. Będzie to również wspaniała okazja do włączenia obywateli Piły do wspólnego świętowania stulecia niepodległości i powstańczego zrywu Wielkopolan oraz trwałego uwiecznienia w pamięci pilan wydarzeń i osób związanych z odradzaniem się państwa polskiego, ze szczególnym uwzględnieniem historii naszego regionu. Konkurs odbędzie się w Inwest-Parku o godzinie 12.00, a jego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 5.

Sobota 10 listopada to dwa wydarzenia: koncert Chóru "Halka" oraz Piknik Marciński - z rajdem rowerowym, pieszym, motocyklowym, kajakowym oraz trasą surwiwalową. Wszyscy spotkają się przy świetlicy w Motylewie, gdzie znajdzie się czas na konkursy i zabawy, a także słodki poczęstunek.

Ważnym wydarzeniem będzie koncert chóru "Halka", który obchodzi 100 lat istnienia, co idealnie wpisuje się w obchody Święta Niepodległości. To wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17.00 w sali kameralnej Regionalnego Centrum Kultury.

11 listopada to Miejskie Obchody Święta Niepodległości. Uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny rozpocznie się o godzinie 15.00 w kościele pw. Świętej Rodziny w Pile, po czym nastąpi przemarsz na plac Zwycięstwa. Uroczystości pod Pomnikiem Tysiąclecia Polski i Powrotu Ziem Zachodnich do Macierzy zaczną się o godzinie 16.15. W części nieoficjalnej organizatorzy zapraszają na gorącą herbatę i rogale świętomarcińskie.

(UM Piła)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone