Zamknij
REKLAMA

Oto zwycięzcy finału powiatowego wiedzy o HIV/AIDS

13:46, 06.12.2018 | Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA
Skomentuj
fot. Starostwo Powiatowe w Pile

W Młodzieżowym Domu Kultury w Pile wręczono nagrody i dyplomy zwycięzcom finału powiatowego Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS, który już po raz 9. zorganizowała Powiatowa Stacja Sanepidu wraz ze Starostwem Powiatowym w Pile.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pile już od wielu lat prowadzi liczne kampanie edukacyjne i profilaktyczne. Jedną z nich jest olimpiada wiedzy o HIV/AIDS, organizowana w Światowy Dzień AIDS.

- Olimpiada to element edukacji rówieśniczej. Uświadomiona młodzież dzieli się wiedzą z kolegami i koleżankami. A wiedza o HIV i AIDS najlepiej zapobiega przenoszeniu się wirusa - mówią organizatorzy olimpiady.

W tym roku olimpiada odbyła pod hasłem "AIDS - wczoraj, dziś, jutro", a testy rozwiązywało 38 uczniów szkół średnich, wcześniej wyłonionych podczas szkolnych eliminacji.

W czwartek najlepsi otrzymali nagrody i dyplomy starosty pilskiego. Laureatom gratulowała Danuta Kmieciak, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pile, a dyplomy wręczył Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.

W tym roku laureatów trzech pierwszych miejsc było wielu, bowiem kilku z nich otrzymało tę samą liczbę punktów.

I miejsce: Julia Grudzień, Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile; Karolina Hinc, Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile,
II miejsce: Mateusz Magdziarz, Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Jana Bosko w Pile,
III miejsce: Dominik Stróżyński, Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Jana Bosko w Pile; Anastazja Borisławska, Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile; Izabela Ostaszewska, II Liceum Ogólnokształcące Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Pile.

Podczas podsumowania olimpiady wręczono również nagrody w konkursie "Nie daj szansy AIDS" na najlepszy spot filmowy, organizowanym przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu, Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej i oddziały terenowe sanepidu.

Etap powiatowy wygrały:
I miejsce: Nicole Łoboda, Zespół Szkół Budowlanych w Pile.
II miejsce: Martyna Figurska, Julia Grubich, Weronika Wąsik - uczniowie kl. III gimnazjum, Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wysokiej.
III miejsce: Oliwia Senska, Wiktoria Gieleciak, Janusz Klawiński - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Brzostowie.

Do finału wojewódzkiego zakwalifikował się film autorstwa Nicole Łoboda z Piły.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone