Zamknij
REKLAMA

Pogrzeb dzieci utraconych. Będzie ich już prawie 150

16:58, 13.03.2019 | fp
REKLAMA
Skomentuj

23 marca w Pile zostanie zorganizowany zbiorowy pogrzeb dzieci utraconych.

Są to pochówki prochów dzieci zmarłych w wyniku poronienia bądź martwego urodzenia. W przypadku gdy z różnych powodów rodzice zrzekają się prawa do pochówku, obowiązkiem gminy, na terenie której znajduje się szpital z oddziałem ginekologiczno-położniczym, jest godne pochowanie ciał tych dzieci na cmentarzu.

23 marca o godzinie 11.00 odprawiona zostanie msza święta w parafii św. Jana Bosko. Uroczystości pogrzebowe odbędą się na cmentarzu przy Pomniku Dzieci Utraconych.

Do tej pory w Pile pochowano ciała 141 dzieci utraconych. W sobotę pochowanych zostanie 5 dzieci. Pogrzeby te odbywają się dwa razy do roku na koszt gminy. To na mocy uchwały Rady Miasta z kwietnia 2013 roku. W pilskim szpitalu odnotowuje się około 190 poronień rocznie.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone