Zamknij
REKLAMA

12 kwietnia: Ekstremalna Droga Krzyżowa

10:04, 21.03.2019 | fp
REKLAMA
Skomentuj

W piątek 12 kwietnia po raz piąty w Pile odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Poprzedzi ją msza święta, odprawiona o godzinie 20.00 w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego.

- Ekstremalna Droga Krzyżowa zrodziła się jako odpowiedź na kryzys męskości i przez lata ewoluowała do idei wychodzącej na przeciw ludziom, którzy potrzebują w wierze wyzwań, zwykłych bądź ekstremalnych, zderzających nasze ciało z duszą i prowadzących do wewnętrznej i duchowej przemiany, do przekraczania wszelkich granic własnego umysłu i ciała, ludziom którzy potrzebują czasu, przestrzeni i ciszy na spokojne przeżywanie Wielkiego Postu i misterium Drogi Krzyżowej, którzy wychodzą poza schematy i szukają niestandardowych dróg do Boga. Nasza droga jest także dla tych, którym brakuje czasu na rekolekcje, na modlitwę i potrzebują ten Wielki Post i spotkanie z Bogiem w drodze przyjąć w bardzo mocnej pigułce, ponieważ nie chcą zaniedbywać swojej duchowości, a EDK jest dla nich odpowiedzią na wezwanie do ruszenia się z własnej strefy komfortu i opuszczenia kanapy i zacisza własnego domu - informuje Jan Murach, liderem rejonu Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Pile.

W tym roku najstarsza trasa (niebieska) jest znów niemożliwa do przejścia ze względu na roboty drogowe przy budowie obwodnicy Wałcza. W zeszłym roku przygotowano dwie nowe trasy (zielona i czerwona), które przyniosły uczestnikom EDK wiele pozytywnych wrażeń i opinii.

Deklaracje przejścia EDK można składać TUTAJ.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

witcherwitcher

0 0

a pan Stryczek,pomysłodawca tego przedsięwzięcia(z zawodu ksiądz)powinien za swój ekstremalny kryzys męskości,kiedy to stał się ekstremalnym mizoginem,tyranem i chamem,odbyć jako pierwszy,najbardziej ekstremalny wariant EDK,z licznymi kopniakami,kuksańcami i wyzwiskami,wielce byłby po czymś takim,,ubogacony";) 17:33, 23.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone