Zamknij
REKLAMA

Pilska Wyspa zamieni się w ogród pełen smaków

14:33, 12.04.2019 | fp
REKLAMA
Skomentuj

W ostatni weekend kwietnia pilska wyspa ponownie zamieni się w prawdziwy wiosenny ogród, który w tym roku zachwyci nie tylko pięknymi kwiatami, ale także… smakami regionu.

28. edycja Agro Targów oraz VII Krajowa Wystawa "Miasto Ogród" odbędą się 27-28 kwietnia br. W tym roku mieszkańcy będą mogli nie tylko zapoznać się z bogatą ofertą firm ogrodniczych i sadowniczych oraz producentów branży rolniczej, ale przede wszystkim poznać smaki regionalnej kuchni, spróbować tradycyjnych produktów rodzimych producentów. W Parku na Wyspie znajdzie się aż 15 domków, w których różni wystawcy zachwycą pilan dobrym jedzeniem w ramach akcji „Polska smakuje”, która ma na celu pokazanie, że pyszne, zdrowe i swojskie produkty są na wyciągnięcie ręki. W kolejnych pięciu domkach znajdować będą się produkty rękodzielnicze i wyroby kół gospodyń wiejskich. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych - jak w ostatnich latach, tak i teraz pojawi się zagroda z alpakami z agroturystyki w Klotyldzinie, nie zabraknie też zabaw i konkursów.

Dodatkowo w ramach „Piła na weekend” swoje oferty przedstawią Chodzież, Złotów i Kaczory, by przybliżyć mieszkańcom, jak atrakcyjnie można spędzić czas i skorzystać z uroków miejsc położonych blisko naszego miasta.

Wydarzenie uświetnią swoimi występami zespół folklorystyczne Kasztelanki i Błękit Krajny.

Patronat nad częścią ogrodniczą Agro Targów objęła Hurtownia Ogrodnicza Bogdan Królik z Chrzypska Wielkiego, dzięki której odwiedzający Agro Targi będą mogli uczestniczyć w warsztatach „Bukiet zrób sam” przygotowanych przez dr hab. Agnieszkę Krzymińską z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Uczestnicy warsztatów na pamiątkę otrzymają własnoręcznie przygotowany bukiet kwiatów. Warsztaty będą odbywały się w godzinach 12:00, 14:30 i 16:00.

Wyjątkowym gościem VII Krajowej Wystawy Miasto Ogród będzie Dominik Strzelec - ogrodnik z pasją i prowadzący programy "Usterka" i "Odlotowy ogród" (I część 11:15, II część 13:30, III część 16:30). Swoją wiedzą służył będzie także Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego podczas konsultacji z wykwalifikowanymi doradcami, którzy będą dostępni przez cały czas trwania wydarzenia.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

ogrodnikogrodnik

1 1

A właściciele znanych pilskich sklepów ogrodniczych znowu będą sprzedawać rośliny drożej niż w tym samym czasie u nich w sklepie 20:41, 14.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone