Zamknij
REKLAMA

Uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka w Pile

11:41, 16.05.2019 | bryg. Zbigniew Szukajło, KP PSP Piła
Skomentuj
fot. str. Dawid Śmigiel
REKLAMA

15 maja swoje święto obchodzili strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Pile. Uroczysty apel odbył się na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 przy ulicy Lelewela.

Uroczystość rozpoczął dowódca uroczystości st. kpt. Michał Warykasz, który zameldował przedstawicielowi Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. Maciejowi Brzezińskiemu o gotowości poddziałów.

W okolicznościowym przemówieniu Komendant Powiatowy PSP w Pile bryg. Rafał Mrowiński dokonał podsumowania dokonań pilskiej straży pożarnej na przestrzeni ostatniego roku oraz podziękował strażakom zarówno z PSP jak i druhom z OSP za poświęcenie w służbie drugiemu człowiekowi. Za wspieranie codziennej działalności podziękowania zostały skierowane również do wszystkich samorządowców oraz przyjaciół strażaków. Wśród najważniejszych wydarzeń ostatniego okresu komendant wymienił m.in. rozpoczęcie procesu inwestycyjnego - budowy nowej siedziby Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Pile oraz wzmocnienie pilskie komendy o kolejne 12 etatów funkcjonariuszy.

Przedstawiciel Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu bryg. Maciej Brzeziński podziękował licznie zebranym strażakom garnizonu pilskiego za pełnioną służbę i wszelkie trudy, które ona ze sobą niesie.

Do życzeń złożonych przez komendantów dołączyli się również goście, którzy w swoich przemówieniach wyrazili swoją wdzięczność i szacunek do służby w ochronie przeciwpożarowej. Wszystkie podziękowania i życzenia kierowano w stronę strażaków pełniących, na co dzień służbę w Państwowej Straży Pożarnej, jak i do druhów, którzy działają w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych. Wszyscy jednogłośnie w swoich słowach wypowiadali się w samych superlatywach na temat strażackiej służby i trudu w ratowaniu życia ludzkiego i mienia.

Podczas uroczystego apelu odczytano wyróżnienia otrzymane przez pilskich strażaków podczas uroczystości na szczeblu krajowym i wojewódzkim z okazji tegorocznych obchodów Dnia Strażaka:

Podczas centralnych obchodów Dnia Strażaka na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie bryg. Rafał Mrowiński postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej odznaczony został Brązowym Krzyżem Zasługi.

10 maja 2019 r. podczas Wielkopolskich Wojewódzkich Obchodach Dnia Strażaka postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Medal Srebrny za Długoletnią Służbę otrzymali:
st. ogn. Zbigniew Podgajny
st. ogn. Zbigniew Szczotka

Postanowieniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji brązowe odznaki "Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej" otrzymali:
kpt. Paweł Kamiński
asp. sztab. Piotr Zawistowski
asp. sztab. Sebastian Wiszowaty

W trakcie  apelu odczytano i wręczono awanse w stopniach i stanowiskach oraz awanse przyznane dla wyróżniających się pilskich strażaków z okazji tegorocznych obchodów Dnia Strażaka:

Awanse na wyższe stopnie służbowe:

Starszego kapitana:
kpt. Paweł Kamiński
kpt. Grzegorz Orłowski

Kapitana:
mł. kpt. Krzysztof Zawistowski

Młodszego kapitana:
asp.  Krzysztof Stoupiec

Aspiranta:
mł. asp. Dawid Bednarek
mł. asp. Patryk Długi
mł. asp. Bartłomiej Wolan
mł. asp. Jakub Zawistowski

Starszego ogniomistrza:
ogn. Dawid Dudziak

Ogniomistrza:
mł. ogn. Radosław Kłosiński
mł. ogn. Jakub Załachowski

Młodszego ogniomistrza:
st. sekc. Michał Kalkowski
st. sekc. Paweł Kłodziński
st. sekc. Marcin Manthey
st. sekc. Arkadiusz Mrotek
st. sekc. Bartłomiej Nowak
st. sekc. Dawid Speier
st. sekc. Tomasz Zdunek
st. sekc. Andrzej Zając
st. sekc. Krzysztof Zublewicz

Awanse w stanowiskach służbowych
st. sekc. Jarosław Kurkowski

Wyróżnienie Dyplomem Komendanta Głównego PSP
st. ogn. Zbigniew Podgajny

Po zakończeniu apelu wszyscy uczestnicy uroczystości zostali zaproszeni na tradycyjną strażacką grochówkę.

(bryg. Zbigniew Szukajło, KP PSP Piła)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA