Zamknij
REKLAMA

165 tysięcy złotych dla dwóch pilskich stowarzyszeń

12:38, 09.09.2019 | fp
REKLAMA
Skomentuj

Dzięki dofinansowaniu zadań publicznych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, którymi dysponuje samorząd województwa, swoje programy będą mogły realizować Stowarzyszenie Przyjaciół Domu pomocy Społecznej w Pile i Stowarzyszenia Krok po kroku HSA.

W centrum rehabilitacji nurkowej na Płotkach w Pile umowy z przedstawicielami obu stowarzyszeń podpisał Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego.

- To wielka przyjemność móc złożyć podpisy na umowach, dzięki którym pieniądze z PFRON trafią do dwóch pilskich organizacji pozarządowych. Ogromnie się cieszę, że projekty stworzone przez stowarzyszenia uzyskały wysokie oceny i będą mogły zostać zrealizowane. To bardzo ważne, zwłaszcza dla podopiecznych obu organizacji - mówi Jacek Bogusławski.

45 tysięcy złotych trafi do Stowarzyszenia Przyjaciół Domu Pomocy Społecznej w Pile na realizację projektu pt. "Holistyczne podejście do pacjenta z chorobą neurologiczną".

- Projekt polega przede wszystkim na zapewnieniu odpowiedniego poziomu rehabilitacji dla osób z
chorobami neurologicznymi. Niezwykle ważną kwestią, wpisującą się w pojęcie holistyki, są również relacje między chorym, jego bliskimi i lekarzem. Na to zwracamy szczególną uwagę - mówi Aneta Szostak z SPDPS w Pile.

120 tysięcy otrzyma Stowarzyszenie Krok po kroku HSA, które z powodzeniem realizuje zajęcia rehabilitacyjne pod wodą. W Pile powstaje właśnie Centrum Rehabilitacji Nurkowej. Osoby niepełnosprawne, przy wsparciu opiekunów i wolontariuszy, nurkują już z powodzeniem w wodach jeziora, nowoczesne centrum sprawi, że zajęcia będą mogły odbywać się bez względu na warunki atmosferyczne.

- To będzie miejsce podzielone na dwie najważniejsze strefy - mokrą i suchą. W części mokrej znajdą się stanowiska służące do przygotowania podopiecznych do nurkowania, przebrania w pianki i zaopatrzenia np. w sprzęt oddechowy, również dla osób z czterokończynowym porażeniem. W strefie suchej swoje miejsce, z przepięknym widokiem na naturę, znajdą opiekunowie, którzy będą również mogli obserwować zajęcia podwodne na monitorach. Chcielibyśmy, żeby jak najwięcej osób dowiedziało się o terapii nurkowej, bo to niesamowita sprawa, przede wszystkim dla naszych podopiecznych - mówi Krzysztof Trawiński ze Stowarzyszenia Krok po kroku HSA.

Dzięki dofinansowaniu z PFRON, stowarzyszenie zrealizuje film zatytułowany "Odkryj nurkowanie HSA".

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

ww

0 1

to tyle,co dostały pasożyty z,,Antoniego"na umycie witraży ! :( 15:04, 09.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mm

0 1

Cześć Panowie :) ,Mam na imie Monika i mam 25 lat jeżeli masz ochotę Napisz do mnie na www.wyspakobiet.eu/monika25 jeśli jesteś miłośnikiem kobiecych kształtów, lubisz piękne i inteligentne kobiety to zapraszam Cię do bliższej znajomości z moją osobą. Pozdrawiam Milutko :),., 12:53, 10.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone