Zamknij
REKLAMA

914 tysięcy złotych wsparcia dla potrzebujących

09:20, 14.01.2022 | UM Piła
Skomentuj fot. UM Piła
REKLAMA

Prezydent Piły Piotr Głowski podpisał z organizacjami pozarządowymi umowy, na podstawie których otrzymają one z budżetu gminy finansowe wsparcie na prowadzenie działań na rzecz najuboższych i najbardziej potrzebujących mieszkańców Piły. Łączna kwota dotacji to 914.000 złotych.

5.000 zł trafi do Związku Harcerstwa Polskiego Chorągiew Wielkopolska Hufiec Piła na organizację i przeprowadzenie "Harcerskich ferii z profilaktyką". W ramach projektu odbędzie się cykl zajęć edukacyjnych, profilaktycznych i sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży.

8.000 zł dla Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Poradnictwa Obywatelskiego w Pile na przeprowadzenie projektu "Wspieranie inicjatyw lokalnych na rzecz integracji lokalnej społeczności w 2022 roku". Celem projektu jest zapewnienie przez cały rok lepszego dostępu do informacji prawnej i usług prawniczych, w tym dostępu do pomocy prawnej dla mieszkańców miasta Piły, znajdujących się w trudnych sytuacjach życiowych.

30.000 zł dla Akacji Humanitarna "Życie" na całoroczne przeprowadzenie zadania "Streetworking dla osób bezdomnych i zagrożonych bezdomnością".

138.000 zł dla Stowarzyszenia Pomocy Humanitarnej w Pile na przeprowadzenie akcji "Dożywianie osób ubogich z terenu Piły". Celem zadania jest zapewnienie jednego ciepłego posiłku dziennie dla 50 osób z terenu Piły, skierowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pile, które własnym staraniem nie mogą go sobie zapewnić.

25.000 zł dla Związku Stowarzyszeń Pilski Bank Żywności w Pile na "Pozyskiwanie i dystrybucję żywności". Akcja obejmie 2200 osób z terenu Piły, które posiadają skierowanie wystawione przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pile.

30.000 zł dla Pilskiego Stowarzyszenia Klub Abstynentów "Kotwica" w Pile na zadania związane z "Przeciwdziałaniem wykluczeniu społecznemu poprzez wspieranie klubów abstynenta oraz innych form działań pomocowych poza terapią, których odbiorcami są osoby uzależnione i ich rodziny".

92.000 zł dla Fundacji "Na Pomoc" w Pile na prowadzenie "Ogrzewalni dla osób bezdomnych". Realizacja zadania polegać będzie na zapewnieniu 9 miejsc dla osób bezdomnych w ogrzewalni. Zadanie realizowane w okresie od stycznia do kwietnia i od października do grudnia 2022 roku.

40.000 zł dla Stowarzyszenia Monar w Warszawie na "Prowadzenie terapii dla osób uzależnionych od alkoholu, narkotyków i innych substancji psychoaktywnych". Celem zadania jest inicjowanie i utrzymanie zmian w kierunku procesu zdrowienia, utrzymanie abstynencji, redukcja szkód, ograniczenie spożywania alkoholu, zażywania narkotyków i innych substancji psychoaktywnych przez osoby uczestniczące w terapii uzależnień.

15.000 zł dla Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży z siedzibą w Pile na "Prowadzenie placówki wsparcia dziennego". Celem zadania jest prowadzenie placówki wsparcia dziennego w formie opiekuńczej, w tym kół zainteresowań, świetlic, klubów i ognisk wychowawczych dla 15 dzieci i młodzieży z terenu Piły, skierowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pile w okresie styczeń-czerwiec i wrzesień-grudzień 2022 roku.

531.000 zł dla Stowarzyszenia Monar Pilskie Centrum Pomocy Bliźniemu Monar-Markot w Pile na prowadzenie "Schroniska dla osób bezdomnych" (405.000 zł) oraz "Noclegowni dla osób bezdomnych" (126.000 zł). Realizacja zadania polegać będzie na zapewnieniu całorocznego schronienia w Monarze dla ok. 30 osób bezdomnych przebywających na terenie Piły, skierowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pile, oraz zapewnieniu całorocznego schronienia w noclegowni dla średnio 15 osób bezdomnych.

(UM Piła)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

no tak !no tak !

0 3

wspierajcie dalej LBGT a będzie więcej takich przypadków ! 🤣 11:10, 14.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pisfanpisfan

3 0

Lepiej organizacje pro rozwojowe - europejskie niż twój kler i mega mózgi gospodarki z pis 18:12, 14.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SuperSuper

0 0

👍 19:33, 14.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%