Zamknij
REKLAMA

Odblask to nie obciach. Ruszyła wspólna akcja

16:48, 17.08.2017 | fp
REKLAMA
Skomentuj

Dzisiaj na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile zainaugurowano akcję "Odblask to nie obciach". Ideą akcji jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez wzrost świadomości związanej z byciem świadomie widocznym na drodze oraz promocja używania elementów odblaskowych głównie wśród dzieci i młodzieży, ale także wśród dorosłych.

- Cel ten ma być osiągnięty przez prezentację m.in. w przedszkolach i szkołach Piły i powiatów ościennych urządzenia nazwanego "magiczną" tubą. Tuby w prosty, ale jednocześnie bardzo dobitny sposób pokazują różnicę, jak po zmierzchu widoczna jest osoba z odblaskami lub bez nich. Ich wielką zaletą jest to, że w każdej chwili i w dowolnym miejscu, bez względu na porę dnia i nocy, można przedstawić symulację drogową "po ciemku" - informuje Mirosław Mantaj, zastępca dyrektora WORD w Pile.

W ramach inauguracji akcji zaprezentowano także autobus pilskiego MZK, którego tył został oklejony odblaskowym hasłem "Odblask to nie obciach" oraz logotypami partnerów akcji: Miejskiego Zakład Komunikacji w Pile, Komendy Powiatowej Policji w Pile, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile, Atrium Kasztanowa, Premio Opony Nowak, Agencji Reklamowej Kameleon Colours, a przede wszystkim pomysłodawcy i organizatora akcji - nieformalnej grupy "Sławek & Przyjaciele" z Bydgoszczy. Więcej o tej i innych akcjach i inicjatywach Sławka Piotrowskiego można się dowiedzieć się na www.y4u.pl.

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

Wesołe grubaskiWesołe grubaski

7 3

jeden rozdaje kamizelki No to drugi odblaski . Dla jednego piknik wojskowy jest 15 a drugi baluje 27 sierpnia . Oj będzie zaraz kwik i będzie się działo - tylko dlaczego za nasze pieniądze 08:59, 18.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone