Zamknij
REKLAMA

Wielkie widowisko w finale siatkówki kadetów

08:30, 12.02.2018 | Tomasz Aszemberg
REKLAMA
Skomentuj

W wielkim finale rozegranych w Pile Mistrzostw Wielkopolski Kadetów w Siatkówce, ponownie ekipy UKS SMS Joker Piła i Enea Energetyk Poznań stworzyły młodzieżowe widowisko na wyśmienitym poziomie.

Górą byli nasi rywale, którzy wygrali finałowe spotkanie 3:1. Kibicom obu drużyn, którzy wypełnili halę niemal po brzegi, mecz musiał się naprawdę podobać, świadczyć o tym mógł chociażby emocjonalny i ogłuszający doping; obie drużyny dały spektakl pięknej młodzieńczej woli walki, która elektryzowała wszystkich obecnych. To jednak rywale z Poznania zagrali niezwykle systematycznie i konsekwentnie, wyrywając z tej rywalizacji złote medale we wspaniałej dyspozycji dnia.

My czujemy niedosyt, ale i dumę zarazem, bo po ciężkiej i długiej lidze zasadniczej, w której do dzisiaj włącznie zagraliśmy 22 mecze, z których wygraliśmy 20, zajmujemy drugie miejsce, ulegając tylko silnej i równej nam ekipie z Poznania.

Ostateczna klasyfikacja turnieju finałowego:
1. Enea Energetyk Poznań
2. UKS SMS Joker Piła
3. KPS Progress Września
4. VII LO SMS Amber Kalisz

Nagrody indywidualne:
MVP - Michał Pestka (Energetyk Poznań)
najlepszy blokujący - Konrad Jankowski (Progress Września)
njlepszy zagrywający - Oskar Kubiak (JOKER Piła)
najlepszy libero - Filip Kurzawa (JOKER Piła)
najlepszy atakujący - Szymon Lubkowski (Energetyk Poznań)
najlepszy rozgrywający - Tomasz Halec (Energetyk Poznań)

Wyróżniono również najlepszych zawodników poszczególnych drużyn:
Enea Energetyk Poznań - Kacper Komorowski
UKS SMS Joker Piła - Adrian Czyż
KPS Progress Września - Patryk Ligocki

Trzy pierwsze ekipy spośród szesnastu, które startowały w całej lidze, awansowały do 1/4 mistrzostw Polski. Czekamy więc na losowanie grup na ten etap rozgrywek.

Dziękujemy wszystkim sympatykom i sprzymierzeńcom za pomoc, kibicom, rodzicom zawodników wszystkich drużyn za wspaniały doping. Dziękujemy staroście pilskiemu Eligiuszowi Komarowskiemu za wsparcie organizacyjne imprezy i codzienną obecność oraz uznanie pracy naszych chłopców; za codzienność obecność i empatyczne przyglądanie się naszym zmaganiom dziękujemy również wiceprezydentowi Miasta Piły Krzysztofowi Szewcowi i dyrektor Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego Łucji Zielińskiej. Dziękujemy za przybycie prezesowi Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej Jackowi Brońskiemu.

A z młodzieżową siatkówką w Pile wracamy już w najbliższy czwartek, kiedy to w hali przy stadionie żużlowym rozpocznie się turniej 1/4 Mistrzostw Polski Juniorów.

(Tomasz Aszemberg)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

KibickaKibicka

4 0

Wielkie gratulacje! Ostatni mecz dostarczył kibicom wielu emocji, byliście i jesteście wspaniałą drużyną .Trenerzy świetnie przygotowali zesp?ł. Brawo Joker! 11:26, 12.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone