Zamknij
REKLAMA

Krecik w Publicznym Przedszkolu nr 19 w Pile

10:45, 12.02.2018 | Dorota Ewald
REKLAMA
Skomentuj

Dzieci z grupy Wiewiórek Publicznego Przedszkola nr 19 im. Misia Uszatka w Pile gościły u siebie sympatycznego bohatera bajek animowanych - Krecika.

Krecik podróżuje po kraju w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Krecik poznaje Polskę". Umożliwia on dzieciom dokładne przyjrzenie się i poznanie nie tylko najbliższej "małej Ojczyzny", ale przede wszystkim innych regionów Polski z ich dorobkiem kulturowym. Dzieci dzieciom opowiadają o Polsce i miejscach, z których pochodzą, w ten sposób przedszkolaków dzieli wiele kilometrów, ale łączy wspólna sprawa - kształtowanie postawy patriotycznej od najmłodszych lat.

Krecik wyruszył na początku września ubr. z Częstochowy, z Przedszkola Miejskiego nr 13. im. Krecika. Ma ze sobą bagaż, który jest systematycznie uzupełniany podczas podróży o pamiątki z miast i przedszkoli , które goszczą bohatera. Projekt zakończy się stworzeniem w Częstochowie wystawy ze zgromadzonej podczas podróży dokumentacji fotograficznej i pamiątek charakterystycznych dla różnych regionów naszego kraju.

Projekt został objęty patronatem Jarosława Krykwińskiego - Konsula Honorowego Republiki Czeskiej w Częstochowie, Rady Miasta Częstochowy oraz miesięcznika "Bliżej Przedszkola".

Przedszkolaki z pilskie "19" z niecierpliwością oczekiwały na przyjazd gościa. Po gorącym powitaniu , Krecik zwiedził przedszkole i towarzyszył maluchom podczas zajęć i zabaw. Dzieci opowiedziały o swoim mieście, o tym co warto w nim zobaczyć. Pomimo krótkiego pobytu i mroźnej pogody, Wiewiórki zabrały Krecika na spacer po Pile: zwiedzili okolice przedszkola oraz centrum miasta, zatrzymując się m.in. przy ławeczce Stanisława Staszica. Przedszkolaki spotkały się również z panią wiceprezydent Piły Beatą Dudzińską i odwiedziły Urząd Miasta.

Na pamiątkę pobytu Krecika w Pile dzieci podarowały mu książkę promującą region pilski oraz herb Piły, które powędrują z Krecikiem w dalszą podróż po Polsce.

(Dorota Ewald)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone