Zamknij
REKLAMA

Kredyty na podstawie sfałszowanych dokumentów

08:13, 12.04.2018 | podkom. Żaneta Kowalska, KPP w Pile
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KPP w Pile zatrzymali 7 osób, które na podstawie sfałszowanych dokumentów wyłudzały kredyty od różnych placówek bankowych.

Policjanci uzyskali informacje, że pewne osoby proponują zatrudnienie w sklepie z kwiatami. Ogłoszenia widniały w formie papierowej w różnych miejscach na terenie Piły oraz na stronach internetowych. Funkcjonariusze ustalili, że kilkanaście kobiet zainteresowało się propozycją zatrudnienia, jednak - jak się okazało - wcale nie chodziło o zatrudnienie.

Funkcjonariusze dysponując już wystarczającym materiałem dowodowym przystąpili do realizacji. Pod koniec marca br. zatrzymali na terenie Piły 37-letnią kobietę oraz 38-letniego mężczyznę, małżeństwo na co dzień mieszkające na terenie województwa zachodniopomorskiego. Proceder polegał na tym, że kobiety zgłaszające się do potencjalnych "pracodawców" były informowane, że na początku muszą wziąć kredyt na rozkręcenie biznesu. Wówczas 37-latka wystawiała fałszywe zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach, a kobiety brały kredyty i przekazywały swoim przyszłym "pracodawcom". Na tym "zatrudnienie" się kończyło...

Małżeństwo prowadziło nielegalny biznes wraz ze swoją znajomą 36-latką, która została zatrzymana przez policjantów dzień później. Wszystkie trzy osoby odpowiedzą m.in. za wprowadzenie w błąd placówek bankowych co do stanu zatrudnienia i rzeczywistych dochodów kilkunastu kobiet, wypisując fałszywe zaświadczenia. Kilkanaście kobiet także odpowie za przedstawienie tych nielegalnych zaświadczeń w bankach. Jak ustalili policjanci, "pracodawcy" wybierali kobiety nieporadne życiowo i mające problemy osobiste, które szybko decydowały się na przedstawione warunki.

Wszystkim zatrzymanym grozi kara więzienia do 8 lat. Małżonkowie zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. 36-latkę objęto dozorem policyjnym.

Kilka dni temu policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą przystąpili do kolejnej realizacji, w ramach której zatrzymali czterech mieszkańców powiatu nakielskiego w wieku od 34 do 59 lat. Mężczyźni, przedstawiając w banku na terenie Piły oświadczenia w sprawie zatrudnienia w różnych firmach, wyłudzali kredyty w kwotach po kilka tysięcy złotych. Informacje zawarte w oświadczeniach były nieprawdziwe, gdyż mężczyźni nigdzie nie pracowali. Grozi im do 8 lat więzienia.

(podkom. Żaneta Kowalska, KPP w Pile)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone