Zamknij
REKLAMA

Prowadził samochód z 3 promilami alkoholu

09:15, 13.04.2018 | fp
REKLAMA
Skomentuj

Złotowski dzielnicowy podczas obchodu zatrzymał do kontroli drogowej 49-latka, który prowadził auto w stanie nietrzeźwości. Ale to nie było wszystko...

Kierowca Seata Alhambra na widok radiowozu zaczął zachowywać się nerwowo i w trakcie wykonywania manewru skrętu w lewo najechał na krawężnik. Dziwne zachowanie mężczyzny wzbudziło podejrzenia policjanta, iż może on znajdować się w stanie nietrzeźwości.

Po zatrzymaniu do kontroli drogowej, badanie alkomatem wykazało, że 49-letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Na tym nie skończyły się jego kłopoty. W trakcie dalszych sprawdzeń w policyjnych bazach ustalono, że mężczyzna ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów kategorii B, na dodatek jest poszukiwany nakazem doprowadzenia do odbycia kary pozbawienia wolności.

49-latek został zatrzymany i zostanie doprowadzony do aresztu śledczego celem wykonania orzeczonej wcześniej kary pozbawienia wolności. Za niestosowanie się do zakazu prowadzenia pojazdów oraz za jazdę w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadał przed sądem.

Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2, z kolei złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów może skutkować pozbawieniem wolności do lat 5.

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone