Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcy Wałcza zatrzymali pijanego kierowcę

08:33, 13.06.2018 | KPP Wałcz
REKLAMA
Skomentuj

Dwoje wałczan ujęło pijanego kierowcę. 55-letni mężczyzna, wsiadł za kierownicę osobowego golfa mając ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Poruszający się osobowym autem młodzi ludzie, jadąc drogą wojewódzką K22 w godzinach wieczornych w kierunku miejscowości Strączno, zauważyli jadącego "zygzakiem" VW golfa. Jego kierowca zjeżdżał raz do lewego to do prawego pasa ruchu, ponadto włączał mylnie kierunkowskazy. Widzący to zachowanie młody kierowca osobówki natychmiast zawrócił za najprawdopodobniej pijanym kierowcą. Zarazem jego pasażerka skontaktowała się z numerem alarmowym 112, informując o zdarzeniu.

Kiedy kierowca golfa zatrzymał się na jednym z osiedli, reakcja młodego mężczyzny z osobówki była natychmiastowa. Zatrzymał swój pojazd, wybiegł z niego, podbiegł do golfa i odebrał kierującemu kluczyki, aby ten nie mógł kontynuować dalej jazdy. Od kierowcy golfa wyczuwalna była woń alkoholu. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, okazało się, że 55-letni wałczanin prowadził pojazd mając ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Parze młodych ludzi należą się duże podziękowania za właściwą reakcję i ujęcie pijanego kierowcy. Taka postawa godna jest naśladowania. Pamiętajmy! Pijani kierowcy wiozą śmierć!

55-latkowi za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy nawet do lat 10, a także kara pieniężna.

(KPP Wałcz)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

BolekBolek

2 1

Brawo młodzi ludzie! Może uratowali kogoś przed śmiercią lub kalectwem, ale z pewnością przyczynili się do eliminacji bandyty! Oby podobnymi argumentami posłużyła się Temida, której przedstawiciele będą sądzić zatrzymanego. Tu, jak wiadomo z siermiężnej rzeczywistości, może być różnie w zależności od powiązań i pozycji kierowcy. 08:44, 13.06.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AutomanAutoman

1 0

Chyba kierowca golfa minusuje 09:45, 14.06.2018


REKLAMA
REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone