Zamknij
REKLAMA

Chodził po mieście z siekierą i walił w drzwi

10:09, 16.07.2018 | KPP Wałcz
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu zatrzymali sprawców zniszczenia mienia. Obaj są dobrze znani tamtejszym stróżom prawa.

Policjanci przyjęli zawiadomienia o uszkodzeniu i zniszczeniu mienia, a także kradzieży z włamaniem na konto bankowe. Jedna z pokrzywdzonych osób nad ranem usłyszała dochodzące zza okna krzyki i hałasy oraz głośne walenie w drzwi wejściowe do kamienicy na terenie Wałcza.

Po chwili hałasy ucichły. Okazało się, że nieznany sprawca uderzał w drzwi… siekierą. Straty oszacowano na 3000 złotych. Kiedy o zdarzeniu zostali poinformowani policjanci, rozpoczęli poszukiwania sprawcy, który widziany był na ulicach miasta. Wiadomo było, że w ręku trzyma siekierę i najprawdopodobniej jest pijany.

Znany funkcjonariuszom 23-letni mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a narzędzie służące do popełnienia przestępstwa zabezpieczone. Podejrzany przyznał się do popełnionego czynu. Był już wcześniej karany za podobne przestępstwa.

Za zniszczenie mienia i kradzież z włamaniem odpowie także 36-letni sprawca, który dokonał przywłaszczenia karty bankomatowej, po czym włamał się na konto bankowe. Sprawca trzykrotnie posłużył się kartą bankomatową, wypłacając z konta w sumie kwotę 1560 złotych. Ponadto ten sam mężczyzna umyślnie zniszczył telefon komórkowy pokrzywdzonej osoby, rzucając nim o ziemię. Jakby tego było mało, tego samego dnia za pomocą noża kuchennego dokonał uszkodzenia 4 opon w pojeździe osobowym, powodując straty wysokości 1500 złotych.

36-latek odpowie za kradzież z włamaniem oraz zniszczenie mienia. Za popełnione czyny grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

(KPP Wałcz)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone