Zamknij
REKLAMA

Policjanci zatrzymali sprawcę rozboju

15:05, 08.08.2018 | KPP Złotów
REKLAMA
Skomentuj

22-letni mieszkaniec Złotowa dopuścił się rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia na ekspedientce miejscowego sklepu spożywczego.

Zdarzenie miało miejsce 5 sierpnia br. przed godziną 22. Do sklepu spożywczego w Złotowie wszedł młody mężczyzna, który w pewnym momencie podszedł do stojącej za ladą ekspedientki, wyciągnął nóż i grożąc przerażonej kobiecie pozbawieniem życia zażądał wydania pieniędzy, alkoholu i papierosów. Następnie zabrał gotówkę, alkohol i papierosy wartości ponad 3.500 złotych i szybko oddalił się w nieznanym kierunku.

Policjanci błyskawicznie rozpoczęli poszukiwania sprawcy rozboju. We wskazane miejsce skierowano policyjne patrole i przewodnika z psem służbowym. Funkcjonariusze dokonali istotnych ustaleń, zabezpieczyli dowody mające pomóc w wykryciu sprawcy, ustalili też jego rysopis i tożsamość. Połączenie wszystkich zebranych danych przyniosły zamierzony efekt. Trzy godziny później policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 22-letniego sprawcę rozboju w jednym z mieszkań w Złotowie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Mundurowi ujawnili i zabezpieczyli część pochodzących z przestępstwa pieniędzy, które sprawca ukrył w częściach garderoby oraz w mieszkaniu.

Mężczyzna był wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Za dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia może spędzić nawet 12 lat za więziennymi kratami. Za popełnione przestępstwo odpowie w warunkach tzw. "recydywy". Sąd Rejonowy w Złotowie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

(KPP Złotów)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone