Zamknij
REKLAMA

Zdecydowana interwencja policjanta z Szydłowa

11:33, 20.08.2018 | KPP w Pile
REKLAMA
Skomentuj
fot. KPP w Pile

Błyskawiczna reakcja policjanta będącego po pracy zapobiegła tragedii z udziałem nietrzeźwego kierowcy.

Do zdarzenia doszło 17 sierpnia br. W godzinach wieczornych sierż. sztab.  Daniel Remiszewski, pełniący na co dzień służbę w Posterunku Policji w Szydłowie, przebywał u rodziny w powiecie obornickim. Spędzając czas na świeżym powietrzu, w pewnym momencie zauważył, że na posesję do sąsiadów podjechał Ford Focus, z którego wysiadł starszy mężczyzna. Następnie wszedł do budynku mieszkalnego i zaczął się awanturować.

Wzbudziło to pewne podejrzenia policjanta, który postanowił sprawdzić, co się dzieje. Jak się okazało, starszy mężczyzna używając wulgaryzmów krzyczał na domowników. W pewnym momencie próbował wsiąść do auta i odjechać. W związku z tym, że sierż. sztab.  Daniel Remiszewski wyczuł silną woń alkoholu, usiłował zabrać mężczyźnie mu kluczyki do auta. Ten próbował jeszcze uciekać, jednak zdecydowane działania funkcjonariusza uniemożliwiły mu podróż.

O zdarzeniu policjant natychmiast powiadomili dyżurnego najbliższej komendy, a potem przekazał ujętego mężczyznę umundurowanym policjantom. Dalsze czynności potwierdziły, że zatrzymany 60-kilkuletni mężczyzna był nietrzeźwy - miał w wydychanym powietrzu ponad 1,5 promila alkoholu. W związku z popełnionym przestępstwem policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Zdecydowane i dynamiczne działania sierż. sztab. Daniela Remiszewskiego być może zapobiegły tragedii na drodze. Każdy nietrzeźwy kierowca to przecież potencjalny zabójca. Warto podkreślić, że w tym roku to druga sytuacja, kiedy po służbie funkcjonariusz zatrzymał nietrzeźwego kierującego.

(KPP w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (2)

ww

0 0

policjantem jest się całą dobę,poza służbą również i nic go z 13:25, 20.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

miejscowymiejscowy

1 1

Podawanie imienia i nazwiska policjanta to gruba przesada,wystarczyłoby imię i wizerunek. 18:39, 22.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone