Zamknij
REKLAMA

Pijany kierowca potrącił rowerzystę z dzieckiem

08:33, 12.09.2018 | Karolina Górzna-Kustra
REKLAMA
Skomentuj

W minioną niedzielę nietrzeźwy 63-latek potrącił swoim autem rowerzystę z dzieckiem, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia.
 
Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę w Kwiejcach (gm. Drawsko). Z policyjnych ustaleń wynika, że 40-letni mieszkaniec gminy Drezdenko jechał rowerem prawym pasem ruchu wraz z pasażerem - swoim 9-letnim synem w kierunku miejscowości Kamiennik. W pewnym momencie wyprzedzający ich kierowca ciemnego golfa uderzył rowerzystę lusterkiem w nogę, a następnie odjechał nie interesując się stanem zdrowia 40-latka i jego syna. Na miejscu pozostawił uszkodzone lusterko.

Dzięki informacjom zapamiętanym przez rowerzystę policjanci bardzo szybki ustalili personalia kierowcy. Okazał się nim 63-letni mieszkaniec gminy Drawsko. Mundurowi na terenie jego posesji znaleźli uszkodzone auto, które odpowiadało opisowi przekazanemu przez 42-latka. Samochód był przykryty kocem w miejscu, gdzie brakowało lusterka.

W chwili zatrzymania mężczyzna był pijany - badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo pobrano od niego krew. Noc z niedzieli na poniedziałek spędził w izbie wytrzeźwień.

Na szczęście ani dziecko ani ojciec nie doznali żadnych obrażeń. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa, za którą 63-latek został ukarany mandatem. Dodatkowo mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(Karolina Górzna-Kustra)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone