Zamknij
REKLAMA

Posiadali narkotyki za ponad 400 tysięcy złotych

12:54, 03.04.2019 | podkom. Żaneta Kowalska
REKLAMA
Skomentuj

Pilscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zabezpieczyli blisko 7 kilogramów amfetaminy, marihuany i tabletek ekstazy. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to ponad 400 tysięcy złotych.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Pile od dłuższego czasu interesowali się mieszkańcami naszego powiatu, którzy mogli być w posiadaniu dużych ilości narkotyków. Gdy śledczy zebrali w tej sprawie kompleksowe informacje, przystąpili do realizacji.

Pod koniec marca br. w nocy na terenie Piły kryminalni zatrzymali do kontroli pojazd marki BMW, którym podróżowało trzech mężczyzn. Podczas legitymowania wszyscy nerwowo się zachowywali - jak się okazało był powód: jeden z nich miał przy sobie przezroczysty worek, w którym znajdowała się amfetamina. Podczas przeszukania pojazdu w torbie podróżnej funkcjonariusze znaleźli kolejnych kilka worków z narkotykami. Jeszcze tej samej nocy w ręce kryminalnych trafił czwarty mężczyzna. W czynnościach przeszukania udział brał pracownik wraz z psem służbowym z Delegatury Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu.

Policjanci łącznie zabezpieczyli blisko 7 kilogramów narkotyków w postacie amfetaminy, marihuany, 999 tabletek ekstazy oraz pieniądze w kwocie blisko 13 tysięcy złotych oraz ponad 300 euro. Czterech mężczyzn trafiło prosto do policyjnego aresztu. Usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wewnątrzwspólnotowego przemytu, udzielania oraz posiadania narkotyków.

Na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Pile i Prokuratury Rejonowej w Pile, Sąd Rejonowy w Pile wobec zatrzymanych mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Zatrzymani to mieszkańcy powiatu pilskiego w wieku od 22 do 40 lat. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat więzienia.

(podkom. Żaneta Kowalska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

abcabc

1 5

400 tys zł? phi,
dziennikarzu, napisz może o ustawie 447 w której Polacy mają zapłacić żydom 300 miliardów dolarów w formie nieruchomości, a zobaczysz że będziesz miał czytelników, obecnie to już praktyka, nie teoria 23:32, 04.04.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

do abcdo abc

2 0

a co ma jedno z drugim wspólnego? 12:30, 09.04.2019


rtrt

1 0

No i czapla sie wykazał
09:32, 09.04.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

XxXx

0 0

Nie pierwszy i nie ostatni raz.Chłop jest na etacie i za to że może sobie spokojnie dziobać to musi się nieraz wykazać.Analna Czaplinka.To będzie jego pseudonim artystyczny we Wronkach. 22:22, 30.04.2019


REKLAMA
REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone