Zamknij
REKLAMA

36 razy zapłacił za zakupy cudzą kartą

14:03, 10.05.2019 | podkom. Żaneta Kowalska
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 50-letniego pilanina. Mężczyzna znalazł kartę płatniczą i dokonał nią 36 transakcji.

Na początku maja br. do Komendy Powiatowej Policji w Pile zgłosił się mężczyzna z informacją, że skradziono mu kartę bankomatową. Pokrzywdzony nie był w stanie dokładnie określić okoliczności, w których stracił kartę - po pewnym czasie zorientował się, że nigdzie jej nie ma.

Pilscy kryminalni na bieżąco zbierali informacje w tej sprawie i analizowali uzyskany materiał. Podczas prowadzonych czynności ustalili, że z karty dokonywane są różnego rodzaju transakcje. Ewidentnie wynikało, że ktoś robi zakupy i płaci właśnie utraconą kartą płatniczą. W ten sposób policjanci wpadli na trop sprawcy. 8 maja br. zatrzymali 50-letniego mieszkańca Piły.

Mężczyzna oświadczył, że znalazł portfel na terenie miasta, w którym znajdowały się dokumenty oraz karta płatnicza i postanowił ją wykorzystać, robiąc zakupy. Płacił nią m. in. za artykuły spożywcze, telefon i okulary. 50-latek łącznie dokonał 36 transakcji. Z karty łącznie zniknęło blisko10 tysięcy złotych. Na pytanie kryminalnych, skąd znał kod pin, przekazał, że sprawdził w dowodzie osobistym datę urodzenia i postanowił ją wbić. Dodał, że dużo ludzi właśnie wykorzystuje swoją datę urodzenia do różnego rodzaju zabezpieczeń.

Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 50-letni mieszkaniec Piły odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 10 lat więzienia.

(podkom. Żaneta Kowalska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

jacekjacek

1 1

A co swoją miał płacić? A kto trzyma pieniądze w banku, na tzw. plastiku? Naiwny 18:06, 13.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ania22Ania22

0 0

Sex randki w Twoim mieście: www . hotprofil . pl 15:03, 25.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone