Zamknij
REKLAMA

Ordynator przyłapany na braniu łapówek

16:45, 16.05.2019 | fp
REKLAMA
Skomentuj

Funkcjonariusze poznańskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali ordynatora oddziału opieki paliatywnej Wielkopolskiego Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Chodzieży. Wojciech M. wpadł na gorącym uczynku, gdy przyjmował łapówkę.

Ordynator w zamian za przyjmowanie korzyści majątkowych w wysokości od 500 do 3000 złotych miał przyjmować ciężko chorych pacjentów na oddział lub przedłużać ich pobyt. Za jego opłaconym "pośrednictwem" na oddział trafiali (dużo szybciej) chorzy z kolejki NFZ oraz prywatni pacjenci.

Lekarz został przyłapany we wtorek, gdy w swoim gabinecie wręczano mu łapówkę. Tego samego dnia oprócz Wojciecha M., CBA zatrzymało jeszcze sześć osób podejrzanych o wręczanie mu korzyści majątkowych w zamian za pominięcie kolejki. W środę wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne: ordynator przyjmowania łapówek, reszta udzielania mu korzyści majątkowych. Mężczyzna przyznał się do winy i wyraził skruchę. Wobec Wojciecha M. zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 100 tysięcy złotych, dozoru policyjnego oraz zakazu sprawowania funkcji ordynatora. Wobec pozostałych m.in. dozór policji i zakaz kontaktowania się z określonymi osobami.

Za przyjmowanie łapówek grozi kara nawet 10 lat więzienia.

CBA apeluje do osób, które mają jakąkolwiek wiedzę na temat korupcyjnej działalności lekarza o zgłaszanie tych informacji.

- Centralne Biuro Antykorupcyjne przypomina, że osoby, które uwikłały się w proceder korupcyjny i wręczały korzyść majątkową, mają możliwość skorzystania z tzw. klauzuli niekaralności. Zgodnie z kodeksem karnym warunkiem uniknięcia odpowiedzialności karnej, jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica zostały przyjęte przez osobę pełniącą funkcję publiczną, jest dobrowolne zawiadomienie organów ściągania - w tym przypadku Delegatury CBA w Poznaniu lub właściwej prokuratury. Sprawca musi przy tym powiadomić o tym fakcie zanim organ ten o nim się dowiedział i ujawnić wszystkie istotne okoliczności przestępstwa - informuje CBA.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Ania22Ania22

0 0

Poszukuje faceta na namiętne schadzki. Mam 22 lat, fotki i kontakt na stronie: czatkobiet . p l i wyszukaj moich fotek po loginie: aniaa 15:02, 25.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ania22Ania22

0 0

Poszukuje faceta na potajemne spotkania. Mam 22 lat, fotki i kontakt na tym portalu: www . czatkobiet .pl i znajdź mnie po niku: ania69 15:03, 25.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone