Zamknij
REKLAMA

Nawałnica nad Chodzieżą łamała drzewa i zrywała dachy

14:40, 29.08.2019 | mł. bryg. Leszek Naranowicz
REKLAMA
Skomentuj
fot. mł. bryg. Leszek Naranowicz

Wczoraj kilka minut przed godziną 21. przez miasto Chodzież przeszła nawałnica - burza z intensywnymi opadami deszczu i gradu oraz porywisty, silny wiatr. Minionej nocy tylko na terenie miasta strażacy musieli interweniować 27 razy.

Najwięcej zdarzeń było związanych z wiatrołomami (19 interwencji), podczas których strażacy musieli usuwać powalone drzewa, odłamane konary i gałęzie leżące na drogach, chodnikach, parkingach. Największa akcja związana z wiatrołomami, trwająca prawie 3 godziny, miała miejsce na ulicy Jagiellońskiej, gdzie oderwany duży konar drzewa spadł na pojazdy stojące na parkingu. W wyniku zdarzenia 3 samochody osobowe uległy uszkodzeniu, w tym jeden został całkowicie zgnieciony. Ponadto strażacy 6-krotnie wypompowywali wodę z zalanych budynków, w szczególności z piwnic.

Dwa zdarzenia związane były z uszkodzeniem dachów. Największą powierzchnię dachu nawałnica uszkodziła na ulicy Wyszyńskiego, gdzie uszkodzone zostało pokrycie, ocieplenie oraz inne elementy dachu Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego na powierzchni około 500 metrów kwadratowych. Usuwanie skutków trwało ponad 5 godzin, a w działaniach wykorzystywany był w szczególności sprzęt wysokościowy, sprzęt burzący, piły do cięcia stali, pilarki oraz sprzęt oświetleniowy.

Na miejsce zdarzeń przybyli starosta chodzieski z wicestarostą, burmistrz Chodzieży, a do zdarzenia w szkole dyrektor Zespołu Szkół.

W działaniach trwających do wczesnych godzin porannych brało udział 14 zastępów z JRG PSP w Chodzieży, OSP KSRG Stróżewo, OSP KSRG Milcz, OSP KSRG Budzyń, OSP KSRG  Margonin, OSP Podstolice, OSP Laskowo (łącznie 51 strażaków), Policja oraz Pogotowie Energetyczne.

(mł. bryg. Leszek Naranowicz )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

PROBOSZCZPROBOSZCZ

4 0

Moi drodzy Chodzieżanie, *%#)!& wam kazanie. Do kościoła nie chodzicie, w krzakach dziwki *%#)!& na ofiarę nie dajecie, bo pornole kupujecie, i do nieba iść chcecie, Nie ma *%#)!& , grzmotem po łbach dostaniecie. 23:29, 29.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JolaJola

1 1

Remont dachu odbył się kilka lat temu ,zastanawiam się czy to wina pogody czy firmy remontujacej??? 20:55, 30.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kazikkazik

1 3

Gdzie jest ta Chodzież? Co to za wieś? 18:29, 31.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone